Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Opola. "Celem jest 12 lub 13 mandatów"

Violetta Porowska i kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Violetta Porowska i kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Opola [fot. Witold Wośtak]
Sylwia Borgul, Michał Nowak, Sławomir Batko i Arkadiusz Szymański. To "jedynki" Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Rady Miasta Opola.
Jak mówiła na konferencji prasowej Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta, 33 osoby na listach to postaci pracujące w lokalnych społecznościach.

- Nie było łatwo przygotować listy ze względu na dużą liczbę chętnych do startu, ale finalnie mamy propozycję dla każdego wyborcy - zaznacza Porowska. - Ludzie chcący zaproponować rozwiązanie problemów i wyzwań, ale przede wszystkim oferujący swoją pracę. Mają pomysł dla swoich dzielnic oraz miasta, a po drugie mają marzenia. Chęć pracy w sprawach praktycznych oraz wizja to chyba najpiękniejsze połączenie. Suma marzeń i praktyki daje prawdopodobnie najlepszy efekt.

Arkadiusz Szymański, "jedynka" w okręgu numer 4, chciałby działać na rzecz całego miasta, a nie wąskiej części.

- Do kandydowania zachęcił mnie start Violetty Porowskiej, a poza tym jestem rozczarowany sejmikiem - dodaje. - Wszystkie nasze pomysły i projekty niestety były odrzucane. Szczytem nieudolności samorządu województwa jest to, że wykonanie laski marszałkowskiej zajęło im 3,5 roku od podjęcia stosownej uchwały. Mocno wierząc w zwycięstwo Violetki, chcemy dać jej zaplecze i wsparcie radnych, które pozwoli na rządy samodzielne lub w koalicji.

Sławomir Batko, lider listy w okręgu numer 3, zapowiada kampanię polegającą na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami. Pytamy o pomysły na pracę w radzie miasta.

- Chociażby kwestia budowy rond na skrzyżowaniu alei Witosa i alei Solidarności oraz ulicy Częstochowskiej z Tysiąclecia. Do tego dochodzi ścieżka rowerowa wzdłuż alei Witosa. Z perspektywy mieszkańców prężnie rozwijającej się Malinki oraz Kolonii Gosławickiej bardzo istotne jest stworzenie nowej przychodni lub ewentualnie filii jednej z naszych publicznych przychodni.

Teraz PiS ma 4 radnych, a celem na październikowe wybory jest 13 mandatów dających większość w radzie.

Okręg wyborczy numer 1
1. Sylwia Borgul
2. Marek Kawa
3. Violetta Kozakiewicz
4. Andrzej Strzałka
5. Marek Ratejski
6. Dariusz Medoliński
7. Seweryna Bratek
8. Łukasz Kasprzyk

Okręg wyborczy numer 2
1. Michał Nowak
2. Piotr Pańcześnik
3. Sławomir Kruk
4. Jerzy Zając
5. Krystyna Kulpa
6. Anna Zagwojska
7. Elżbieta Filipowska
8. Paweł Włodarczyk

Okręg wyborczy numer 3
1. Sławomir Batko
2. Iwona Porowska
3. Paweł Janka
4. Ewa Kubicka
5. Andrzej Praszel
6. Kornel Twaróg
7. Tadeusz Kubów
8. Anna Kolenda
9. Agnieszka Zakrzewska – Kubów

Okręg wyborczy numer 4
1. Arkadiusz Szymański
2. Krystyna Duda
3. Przemysław Bukowski
4. Kazimierz Golka
5. Helena Król
6. Wiktor Zagała
7. Teresa Wilk
8. Grzegorz Krukowski
Violetta Porowska
Arkadiusz Szymański
Sławomir Batko

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy Sławic gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 13:31 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 13:01 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »