Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-20, 15:05 Autor: Witold Wośtak

PiS przedstawiło listy kandydatów do sejmiku. "To jest bardzo mocna drużyna"

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa, Jerzy Niedźwiecki, Bogdan Tomaszek, Piotr Semak i Dariusz Byczkowski to liderzy list wyborczych KW Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku.
Jak mówi poseł Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie, wszyscy kandydaci są aktywni w różnych obszarach życia publicznego i społecznego, a część zasiada w sejmiku również teraz. To reprezentanci PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

- Celem jest wynik pozwalający rządzić samodzielnie lub w koalicji, żeby województwo również doczekało się dobrej zmiany - zaznacza Czochara. - Nie było większych problemów przy układaniu list. Nie boję się stwierdzić, że to są bardzo mocne składy. Działamy wspólnie – naprawdę mamy wyjątkowe zjednoczenie – więc jesteśmy mocni oraz gotowi, żeby skutecznie, dobrze i sprawiedliwie zarządzać województwem opolskim.

"Czwórką" w okręgu numer 4 jest Andrzej Mrowiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie, który chciałby zajmować się w sejmiku właśnie służbą zdrowia.

- Moim priorytetem będzie zdrowie, polityka społeczna i oczywiście wszystko, co wiąże się z niepełnosprawnymi. Mam realne prawo do mówienia o tym, bo to robię. Mieszkańcy powiatu krapkowickiego dobrze wiedzą i ocenią, na jakim poziomie pracuję. Tak powinna wyglądać modelowa służba zdrowia w innych miastach naszego województwa.

Kandydaci widzą wiele obszarów wymagających zmian lub ulepszenia.

Anita Chojka chce zwrócić uwagę na problemy dotykające rodziców i edukację dzieci.

Lucjusz Standera mówi o drodze wojewódzkiej 414 między Opolem a Prudnikiem jako głównej sferze swojej działalności.

Z kolei Danuta Trzaskawska zwraca uwagę na rozwój szkolnictwa zawodowego, szeroko pojęte bezpieczeństwo i komunikację publiczną.

Magdalena Buła widzi potrzebę wsparcia rolników i rodzimych gospodarstw rolnych.

Okręg numer 1:
1. OCIEPA Marcin Michał
2. SZRAM Ryszard Józef
3. BOCHENEK Mariusz Janusz
4. KĘDZIERSKI Marek
5. JANKA Ryszard Marian
6. CHOJKA Anita Katarzyna
7. JAZŁOWIECKA Teresa Helena
8. MAJERSKA Izabela Barbara
9. POCZTAREK Krystyna
10. GABOR Tomasz Adam

Okręg nr 2:
1. NIEDŹWIECKI Jerzy Józef
2. KOŚCIELNY Waldemar Zdzisław
3. CEGLECKA-ZIELONKA Teresa Zuzanna
4. BUŁA Magdalena Elżbieta
5. MARTYNISZYN Adam Stanisław
6. MERYK Anna Krystyna
7. TROJANOWSKI Rafał Sebastian

Okręg numer 3:
1. TOMASZEK Bogdan Stanisław
2. NIEWADZISZ Piotr
3. MUTWIN Roland Józef
4. TWOREK Beata Małgorzata
5. TOKARCZYK Andrzej
6. KUCZMA Izabela Krystyna
7. PECZKIS Elżbieta Anna

Okręg numer 4:
1. SEMAK Piotr Bogusław
2. ANTOSZCZYSZYN Leszek
3. STANDERA Lucjusz Adrian
4. MROWIEC Andrzej Michał
5. CZERWIŃSKA Sylwia Franciszka
6. MAZUR Stanisława
7. CZOCHARA Joanna Marta

Okręg numer 5:
1. BYCZKOWSKI Dariusz Paweł
2. DAROWSKI Leszek Piotr
3. NAKONIECZNY Martyna Barbara
4. TRZASKAWSKA Danuta Iwona
5. LITWINOWICZ Mariusz Tomasz
6. KAMIŃSKI Władysław Jan
7. POTOCKI Daniel Jan
8. BŁACHUT Barbara Zofia
9. PEIKERT Edyta
Katarzyna Czochara
Andrzej Mrowiec
Anita Chojka, Lucjusz Standera, Danuta Trzaskawska i Magdalena Buła

Wiadomości z regionu

2018-10-21, godz. 14:05 Opolszczyzna: prawie 14 procent uprawnionych poszło do urn. Frekwencja do południa Niecałe 14 procent - tyle do godziny 12:00 wyniosła frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W podziale na gminy, najchętniej do urn poszli wyborcy w gmin ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Poszukiwania zaginionego mieszkańca Zawadzkiego zakończone sukcesem Poszukiwany od wczoraj (20.10) 69-letni mieszkaniec Zawadzkiego Wiktor Szaton odnaleziony - informuje policja. Tuż po godzinie 12.00 wyziębionego mężczyznę pr ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Prudnik: nowe punkty do głosowania uwzględniają też potrzeby niepełnosprawnych W trzech miejscach zmieniono lokale do głosowania w Prudniku. W gminie tej jest ich w sumie 27. Dziewięć takich punktów znajduje się w sołectwach. » więcej 2018-10-21, godz. 13:30 Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, o Synodzie Biskupów w Rzymie i problemach młodych ludzi Biskupi, eksperci, audytorzy i osoby świeckie, które nie skończyły 30 lat dyskutują o sprawach i problemach młodych ludzi na całym świecie. W Rzymie trwa Spec ... » więcej 2018-10-21, godz. 12:30 Naruszone plomby na urnach wyborczych zmienią kolor. To znak, że ktoś próbował je zerwać Przeźroczyste urny to nie jedyna nowość, jaką napotkamy dzisiaj w lokalach wyborczych. » więcej 2018-10-21, godz. 12:02 Pożar kurnika. 20 tysięcy martwych kurczaków 20 tysięcy kurczaków padło w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy na fermie drobiu w Zalesiu Śląskim (gmina Leśnica). » więcej 2018-10-21, godz. 12:00 Kilkanaście powiadomień o naruszeniu kodeksu wyborczego w czasie ciszy wyborczej otrzymała opolska policja 11 zgłoszeń dotyczących naruszeń przepisów kodeksu wyborczego odnotowała w sobotę (20.10) na Opolszczyźnie policja. Dotyczyły one na przykład zamalowywania i ... » więcej 2018-10-21, godz. 11:00 Urna wyborcza będzie cały czas pilnowana. "Aby tajność głosowania nie była naruszona" Przeźroczyste urny, jakie są używane w tych wyborach samorządowych dołożyły obowiązków obwodowym komisjom wyborczym. W każdej komisji pracującej w lokalu wybo ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:45 Wybory samorządowe na Opolszczyźnie wystartowały bez zakłóceń - Siedziby wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Opolu zostały otwarte punktualnie o 7:00. Nie odnotowano żadnych incydentów - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 W Opolu wybory rozpoczęły się punktualnie. Na razie bez incydentów. Głosują głównie osoby starsze Tłumów nie ma, ale jeśli głosują, to głównie osoby starsze. Taka sytuacja jest w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 64 przy Powstańców Śląskich w Opolu. Kamila ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »