Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-20, 15:05 Autor: Witold Wośtak

PiS przedstawiło listy kandydatów do sejmiku. "To jest bardzo mocna drużyna"

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa, Jerzy Niedźwiecki, Bogdan Tomaszek, Piotr Semak i Dariusz Byczkowski to liderzy list wyborczych KW Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku.
Jak mówi poseł Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie, wszyscy kandydaci są aktywni w różnych obszarach życia publicznego i społecznego, a część zasiada w sejmiku również teraz. To reprezentanci PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

- Celem jest wynik pozwalający rządzić samodzielnie lub w koalicji, żeby województwo również doczekało się dobrej zmiany - zaznacza Czochara. - Nie było większych problemów przy układaniu list. Nie boję się stwierdzić, że to są bardzo mocne składy. Działamy wspólnie – naprawdę mamy wyjątkowe zjednoczenie – więc jesteśmy mocni oraz gotowi, żeby skutecznie, dobrze i sprawiedliwie zarządzać województwem opolskim.

"Czwórką" w okręgu numer 4 jest Andrzej Mrowiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie, który chciałby zajmować się w sejmiku właśnie służbą zdrowia.

- Moim priorytetem będzie zdrowie, polityka społeczna i oczywiście wszystko, co wiąże się z niepełnosprawnymi. Mam realne prawo do mówienia o tym, bo to robię. Mieszkańcy powiatu krapkowickiego dobrze wiedzą i ocenią, na jakim poziomie pracuję. Tak powinna wyglądać modelowa służba zdrowia w innych miastach naszego województwa.

Kandydaci widzą wiele obszarów wymagających zmian lub ulepszenia.

Anita Chojka chce zwrócić uwagę na problemy dotykające rodziców i edukację dzieci.

Lucjusz Standera mówi o drodze wojewódzkiej 414 między Opolem a Prudnikiem jako głównej sferze swojej działalności.

Z kolei Danuta Trzaskawska zwraca uwagę na rozwój szkolnictwa zawodowego, szeroko pojęte bezpieczeństwo i komunikację publiczną.

Magdalena Buła widzi potrzebę wsparcia rolników i rodzimych gospodarstw rolnych.

Okręg numer 1:
1. OCIEPA Marcin Michał
2. SZRAM Ryszard Józef
3. BOCHENEK Mariusz Janusz
4. KĘDZIERSKI Marek
5. JANKA Ryszard Marian
6. CHOJKA Anita Katarzyna
7. JAZŁOWIECKA Teresa Helena
8. MAJERSKA Izabela Barbara
9. POCZTAREK Krystyna
10. GABOR Tomasz Adam

Okręg nr 2:
1. NIEDŹWIECKI Jerzy Józef
2. KOŚCIELNY Waldemar Zdzisław
3. CEGLECKA-ZIELONKA Teresa Zuzanna
4. BUŁA Magdalena Elżbieta
5. MARTYNISZYN Adam Stanisław
6. MERYK Anna Krystyna
7. TROJANOWSKI Rafał Sebastian

Okręg numer 3:
1. TOMASZEK Bogdan Stanisław
2. NIEWADZISZ Piotr
3. MUTWIN Roland Józef
4. TWOREK Beata Małgorzata
5. TOKARCZYK Andrzej
6. KUCZMA Izabela Krystyna
7. PECZKIS Elżbieta Anna

Okręg numer 4:
1. SEMAK Piotr Bogusław
2. ANTOSZCZYSZYN Leszek
3. STANDERA Lucjusz Adrian
4. MROWIEC Andrzej Michał
5. CZERWIŃSKA Sylwia Franciszka
6. MAZUR Stanisława
7. CZOCHARA Joanna Marta

Okręg numer 5:
1. BYCZKOWSKI Dariusz Paweł
2. DAROWSKI Leszek Piotr
3. NAKONIECZNY Martyna Barbara
4. TRZASKAWSKA Danuta Iwona
5. LITWINOWICZ Mariusz Tomasz
6. KAMIŃSKI Władysław Jan
7. POTOCKI Daniel Jan
8. BŁACHUT Barbara Zofia
9. PEIKERT Edyta
Katarzyna Czochara
Andrzej Mrowiec
Anita Chojka, Lucjusz Standera, Danuta Trzaskawska i Magdalena Buła

Wiadomości z regionu

2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej 2018-12-15, godz. 11:30 Tułowice będą miały prawdziwe centrum. Szykuje się przebudowa miasta Deptak, fontanna i miejsce odpoczynku - Tułowice będą miały swoje centrum. Burmistrz miasta Andrzej Wesołowski, rozpoczął pierwsze działania związane z przebu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »