Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-20, 15:05 Autor: Witold Wośtak

PiS przedstawiło listy kandydatów do sejmiku. "To jest bardzo mocna drużyna"

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa, Jerzy Niedźwiecki, Bogdan Tomaszek, Piotr Semak i Dariusz Byczkowski to liderzy list wyborczych KW Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku.
Jak mówi poseł Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie, wszyscy kandydaci są aktywni w różnych obszarach życia publicznego i społecznego, a część zasiada w sejmiku również teraz. To reprezentanci PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

- Celem jest wynik pozwalający rządzić samodzielnie lub w koalicji, żeby województwo również doczekało się dobrej zmiany - zaznacza Czochara. - Nie było większych problemów przy układaniu list. Nie boję się stwierdzić, że to są bardzo mocne składy. Działamy wspólnie – naprawdę mamy wyjątkowe zjednoczenie – więc jesteśmy mocni oraz gotowi, żeby skutecznie, dobrze i sprawiedliwie zarządzać województwem opolskim.

"Czwórką" w okręgu numer 4 jest Andrzej Mrowiec, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie, który chciałby zajmować się w sejmiku właśnie służbą zdrowia.

- Moim priorytetem będzie zdrowie, polityka społeczna i oczywiście wszystko, co wiąże się z niepełnosprawnymi. Mam realne prawo do mówienia o tym, bo to robię. Mieszkańcy powiatu krapkowickiego dobrze wiedzą i ocenią, na jakim poziomie pracuję. Tak powinna wyglądać modelowa służba zdrowia w innych miastach naszego województwa.

Kandydaci widzą wiele obszarów wymagających zmian lub ulepszenia.

Anita Chojka chce zwrócić uwagę na problemy dotykające rodziców i edukację dzieci.

Lucjusz Standera mówi o drodze wojewódzkiej 414 między Opolem a Prudnikiem jako głównej sferze swojej działalności.

Z kolei Danuta Trzaskawska zwraca uwagę na rozwój szkolnictwa zawodowego, szeroko pojęte bezpieczeństwo i komunikację publiczną.

Magdalena Buła widzi potrzebę wsparcia rolników i rodzimych gospodarstw rolnych.

Okręg numer 1:
1. OCIEPA Marcin Michał
2. SZRAM Ryszard Józef
3. BOCHENEK Mariusz Janusz
4. KĘDZIERSKI Marek
5. JANKA Ryszard Marian
6. CHOJKA Anita Katarzyna
7. JAZŁOWIECKA Teresa Helena
8. MAJERSKA Izabela Barbara
9. POCZTAREK Krystyna
10. GABOR Tomasz Adam

Okręg nr 2:
1. NIEDŹWIECKI Jerzy Józef
2. KOŚCIELNY Waldemar Zdzisław
3. CEGLECKA-ZIELONKA Teresa Zuzanna
4. BUŁA Magdalena Elżbieta
5. MARTYNISZYN Adam Stanisław
6. MERYK Anna Krystyna
7. TROJANOWSKI Rafał Sebastian

Okręg numer 3:
1. TOMASZEK Bogdan Stanisław
2. NIEWADZISZ Piotr
3. MUTWIN Roland Józef
4. TWOREK Beata Małgorzata
5. TOKARCZYK Andrzej
6. KUCZMA Izabela Krystyna
7. PECZKIS Elżbieta Anna

Okręg numer 4:
1. SEMAK Piotr Bogusław
2. ANTOSZCZYSZYN Leszek
3. STANDERA Lucjusz Adrian
4. MROWIEC Andrzej Michał
5. CZERWIŃSKA Sylwia Franciszka
6. MAZUR Stanisława
7. CZOCHARA Joanna Marta

Okręg numer 5:
1. BYCZKOWSKI Dariusz Paweł
2. DAROWSKI Leszek Piotr
3. NAKONIECZNY Martyna Barbara
4. TRZASKAWSKA Danuta Iwona
5. LITWINOWICZ Mariusz Tomasz
6. KAMIŃSKI Władysław Jan
7. POTOCKI Daniel Jan
8. BŁACHUT Barbara Zofia
9. PEIKERT Edyta
Katarzyna Czochara
Andrzej Mrowiec
Anita Chojka, Lucjusz Standera, Danuta Trzaskawska i Magdalena Buła

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »