Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-21, 21:45 Autor: Katarzyna Doros

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do rady miasta, rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego z Kędzierzyna-Koźla

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do rady miasta, rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego z Kędzierzyna-Koźla [fot. Katarzyna Doros]
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do rady miasta, rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego z Kędzierzyna-Koźla [fot. Katarzyna Doros]
„Inni obiecywali. Dobra zmiana realizuje” - to jedno z dwóch przewodnich haseł Prawa i Sprawiedliwości, które pojawią się na plakatach wyborczych w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś (21.09) senator Grzegorz Peczkis z Kędzierzyna-Koźla zaprezentował kandydatów do rady miasta, powiatu i sejmiku wojewódzkiego ze swojego regionu. Oficjalnie zarejestrowanym kandydatem, który z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powalczy o urząd prezydenta miasta został Andrzej Chrzanowski.
- Jednym z takich przykładów w Kędzierzynie jest to, że od dekady nie został wybudowany żaden nowy budynek. Natomiast rząd daje duże pieniądze na realizację tego programu, my chcemy z tego skorzystać. Drugie hasło to "Dość pustych obietnic. Czas na dobrą zmianę". Widzimy, że obecna władza nie wybudowała hospicjum. Drugim elementem, który był obiecywany mieszkańcom, to budowa basenu, która się przeciągała z miesiąca, na półrocze, z półrocza na rok. My ten basen skończymy budować - mówi Andrzej Chrzanowski.

- Mamy listy bardzo silne. Idziemy do wyborów pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Z tego, co mi wiadomo w Kędzierzynie-Koźlu jest to jedyna ogólnopolska partia, która w tak silnym składzie będzie walczyć w wyborach - dodaje senator Grzegorz Peczkis.

Jedynką do sejmiku wojewódzkiego został Bogdan Tomaszek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty. - Rozwój przedsiębiorczości, bezpieczeństwa i rodzina, to takie trzy priorytety, które chciałbym realizować w trakcie następnej kadencji w sejmiku - mówi.

- Głównymi zadaniami, którymi chciałbym się zajmować, to kontynuacja starań o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną na terenie powiatu, tzw. siłownie plenerowe. Również pomysł utworzenia rodzinnego parku rozrywki na kozielskiej wyspie - dodaje Andrzej Lachowicz, przewodniczący nauczycielskiej „Solidarności” w Kędzierzynie-Koźlu, ubiegający się o reelekcję do rady powiatu.

Zdaniem kandydatów do rady miasta i powiatu w rejonie Kędzierzyna-Koźla jest wiele obszarów, które należy zmienić i rozwijać.

- Moimi priorytetami są rodzina, rolnictwo, bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców - mówi Sebastian Szklarczyk.

Zdaniem Katarzyny Kukolki-Bogocz miasto musi iść do przodu i stawiać na to, żeby stać się rozwojowym miastem, które zachęci młodych ludzi, żeby chcieli w Kędzierzynie-Koźlu zostać na stałe. - Powinniśmy także myśleć o starszych osobach, aby i im pomóc - dodaje.
Andrzej Chrzanowski, Grzegorz Peczkis
Bogdan Tomaszek, Andrzej Lachowicz
Sebastian Szklarczyk, Katarzyna Kukułka-Bogocz

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej 2019-06-19, godz. 11:00 "To był trudny rok szkolny". Komentują: Opolski Kurator Oświaty i naczelnik oświaty w Opolu - To był trudny i intensywny rok szkolny, było dużo zadań do realizacji - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kurator oświaty Michał Siek, podsumow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »