Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 19:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Podróż koleją z Opola do Nysy: od wtorku pojedziemy szynobusem, autobusem i... znowu szynobusem

Szynobus [fot. Mariusz Materlik]
Szynobus [fot. Mariusz Materlik]
Zmiana organizacji ruchu w Przewozach Regionalnych na linii kolejowej Opole - Nysa. W związku z przebudową torowiska, dla pasażerów zmienia się miejsce odjazdu, ponadto będą musieli przesiadać się dwukrotnie. Według Ireneusza Cieślika, naczelnika Działu Eksploatacji i Utrzymania Taboru w opolskim oddziale przewozów, podróż wydłuży się o kilka minut.
- Już nie będziemy z Opola do Nysy odjeżdżać z dworca PKS ze stanowiska numer 12, tylko z dworca Opole Główne. Stąd w stronę Nysy pociągiem dojedziemy do Komprachcic, gdzie będzie przesiadka i autokarem pojedziemy do Szydłowa, a w Szydłowie ponownie przesiadamy się do szynobusu - mówi Ireneusz Cieślik.

Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała do końca lipca. Kolejny rozkład jazdy na linii Opole - Nysa będzie jeszcze bardziej uciążliwy dla podróżnych. Od 1 sierpnia do 28 listopada podróż się wydłuży o kolejne minuty. Według planu, z Opola podróżni wyjadą z dworca PKP, następnie w Szydłowie przesiądą się do autobusu, skąd dojadą do Łambinowic. Tam ponownie pociągiem będą kontynuować podróż w stronę Nysy.

W tej chwili przejazd z Opola do Nysy trwa prawie dwie godziny. Mimo utrudnień, ceny biletów się nie zmieniają.

Zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK, które prowadzą prace, zamierza do 2020 roku przebudować 50 kilometrów torów, wymienić rozjazdy i podnieść przejazdy. Koszt tych prac ma wynieść około 120 mln złotych. Dzięki przebudowie za dwa lata podróż z Opola do Nysy skróci się do 55 minut.
Ireneusz Cieślik

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:59 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej 2019-03-18, godz. 14:43 Przejmują konto na portalu społecznościowym i wyłudzają kod BLIK do banku. Uwaga na internetowych oszustów! Opolscy policjanci przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi przy wykorzystaniu jednorazowego kodu z aplikacji mobilnej banku. » więcej 2019-03-18, godz. 12:56 Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka Opolski sąd odwoławczy prawomocnie skazał na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata kobietę, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jej c ... » więcej 2019-03-18, godz. 11:00 Opole przeznaczy pieniądze na policyjne staże 88 tysięcy złotych trafi z budżetu Opola na Fundusz Wsparcia Policji. Umowę w tej sprawie opolski garnizon zawarł z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim. » więcej 2019-03-18, godz. 10:59 Bus Nowej Piątki ruszył w teren. W ramach akcji informacyjnej odwiedzi wszystkie gminy województwa Ruszyła akcja informacyjna na temat Nowej Piątki. Specjalny bus do końca kwietnia odwiedzi wszystkie gminy województwa opolskiego. Przeszkoleni pracownicy urz ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:32 Aresztowany za posiadanie marihuany i amfetaminy Ponad 350 gramów amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci u 36-letniego mieszkańca Brzegu. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »