Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-01, 08:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Szynobus wraca na tory, przebudowa w pełni. Zmiany na linii Opole - Nysa

Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kolejne utrudnienia dla podróżnych na remontowanej linii kolejowej Opole - Nysa. Od 1 sierpnia do 28 listopada podróż wydłuży się o kolejne minuty. - Według planu, z Opola podróżni dojadą pociągiem do Szydłowa, tam muszą przesiąść się do autobusu, skąd dojadą do dworca PKP w Łambinowicach i dalej ponownie szynobusem ruszą do Nysy - powiedział Radiu Opole Ireneusz Cieślik, naczelnik Działu Eksploatacji i Utrzymania Taboru w opolskim oddziale przewozów regionalnych.
- Jest to ostatnia trzecia faza remontu, która ma się zakończyć do 28 listopada. Po tym terminie rozpocznie się kolejny etap robót od Łambinowic do Nysy, ale szczegółów jeszcze nie znamy - dodaje Cieślik.

W tej chwili z powodu robót przejazd z Opola do Nysy trwa prawie dwie godziny (1'50 min.). Mimo utrudnień, ceny biletów się nie zmieniają.

Zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK, które prowadzą prace, zamierza do 2020 roku przebudować 50 kilometrów torów, wymienić rozjazdy, podnieść przejazdy. Koszt tych prac ma wynieść około 120 mln złotych. Dzięki przebudowie po 2020 roku podróż z Opola do Nysy skróci się do 55 minut.

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 15:00 Rolnik znalazł w polu plantację marihuany. Postanowił z niej skorzystać. Dzisiaj ruszył proces Ponad 160 krzaków konopi, z których można było przygotować 23 kilogramy marihuany o wartości 700 tys. złotych. Taki widok zaskoczył rolnika Grzegorza S. pracującego… » więcej 2019-12-12, godz. 14:30 Narzekają na smog i chcą odszkodowania. Więźniowie pozywają gminę. "Niektórzy lubią pisać" Osadzeni z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich skarżą się na smog i pozywają gminę. Zdaniem dwóch więźniów podczas godzinnych spacerów zła jakoś powietrza… » więcej 2019-12-12, godz. 13:15 Mężczyzna próbował obrabować bank w Czarnowąsach, ale uciekł bez pieniędzy. Poszukuje go policja Nieudana próba napadu na bank w Opolu-Czarnowąsach. Napastnik został spłoszony i uciekł. » więcej 2019-12-12, godz. 12:45 Prawie 2 tysiące przedszkolaków z powiatu nyskiego nauczyło się, jak nieść pomoc w sytuacji zagrożenia życia [ZDJĘCIA] Prawie 2 tysiące maluchów z 68 placówek powiatu nyskiego wzięło udział w trwającej od września akcji 'Przedszkolak ratuje'. Podczas spotkań z policją, strażą pożarną… » więcej 2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Paczkowie już po raz 6. odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. To także okazja do wsparcia Polaków mieszkających na … Mieszkańcy Paczkowa wspierają Polaków na Wschodzie. Miasto dołączyło do organizowanej przez Radio Opole akcji, w ramach której dary trafią przed Bożym Narodzeniem… » więcej 2019-12-12, godz. 05:00 Opole: czy i kiedy wejdzie w życie uchwała o przyjmowaniu do żłobków zaszczepionych dzieci? Wojewoda znalazł uchybienia Przyjęta przez opolskich radnych uchwała może nie wejść w życie od stycznia 2020 roku. Na możliwe opóźnienie wskazywał na antenie Radia Opole opolski radny niezależny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »