Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-01, 08:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Szynobus wraca na tory, przebudowa w pełni. Zmiany na linii Opole - Nysa

Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kolejne utrudnienia dla podróżnych na remontowanej linii kolejowej Opole - Nysa. Od 1 sierpnia do 28 listopada podróż wydłuży się o kolejne minuty. - Według planu, z Opola podróżni dojadą pociągiem do Szydłowa, tam muszą przesiąść się do autobusu, skąd dojadą do dworca PKP w Łambinowicach i dalej ponownie szynobusem ruszą do Nysy - powiedział Radiu Opole Ireneusz Cieślik, naczelnik Działu Eksploatacji i Utrzymania Taboru w opolskim oddziale przewozów regionalnych.
- Jest to ostatnia trzecia faza remontu, która ma się zakończyć do 28 listopada. Po tym terminie rozpocznie się kolejny etap robót od Łambinowic do Nysy, ale szczegółów jeszcze nie znamy - dodaje Cieślik.

W tej chwili z powodu robót przejazd z Opola do Nysy trwa prawie dwie godziny (1'50 min.). Mimo utrudnień, ceny biletów się nie zmieniają.

Zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK, które prowadzą prace, zamierza do 2020 roku przebudować 50 kilometrów torów, wymienić rozjazdy, podnieść przejazdy. Koszt tych prac ma wynieść około 120 mln złotych. Dzięki przebudowie po 2020 roku podróż z Opola do Nysy skróci się do 55 minut.

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 W Byczynie odkryto dwie tony nielegalnego mięsa. Kluczborska prokuratura wszczęła śledztwo Około dwóch ton wołowiny niewiadomego pochodzenia ujawniono w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego w Byczynie. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła ś ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 Zaginął Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony mężczyzna, proszone są o ko ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 "Dobro dziecka jest najważniejsze". Beata Kempa o planowanym strajku ZNP - Myślę, że to porozumienie będzie wśród osób, które są odpowiedzialne i o tę odpowiedzialność apeluję. Mam nadzieję, że egzaminy szkolne odbędą się w sposób ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »