Radio Opole » Z historycznego punktu widzenia » Felietony » Aborcja dla każdego
2022-03-12, 07:20 Autor: Bolesław Bezeg

Aborcja dla każdego

www.polskieradio.pl
www.polskieradio.pl
W minioną środę przypadła 79 rocznica wprowadzenia w Polsce całkowitej swobody aborcyjnej, która obowiązywała do końca niemieckiej okupacji. Prawdopodobnie są w naszym kraju osoby, które tęsknią za tamtymi czasami.
Z Historycznego Punktu Widzenia 12 marca 2022
Mam nadzieję, że słuchacze Radia Opole właściwie odczytali ironię jaką zabarwiony był wstęp do dzisiejszego felietonu. Niemniej są w naszym kraju ludzie i środowiska, dla których aborcja na każde żądanie jest wyznacznikiem wolności.

79 lat temu aborcję na każde żądanie wprowadził w naszym okupowanym obszarze demograficznym oczywiście wódz III Rzeszy Adolf Hitler. Zrobił to w dzień po międzynarodowym dniu kobiet, który zapewne jak każdy porządny socjalista ochoczo świętował.

Zatem może się komuś nasunąć wniosek, że legalizacja aborcji miała być prezentem dla polskich kobiet. Rolą historyka jest jednak w miarę badawczych możliwości rozwiewanie wątpliwości zatem spieszę z wyjaśnieniem, iż aborcyjny dekret Adolfa Hitlera nie był szarmanckim ukłonem wobec polskich pań, ale logicznym elementem planowej polityki wyniszczania polskiego żywiołu prowadzonej przez III Rzeszę z rozmaitym natężeniem, ale jednak bardzo konsekwentnie.

Przypomnijmy, że przez sześć lat wojny Niemcy wymordowali ponad 6 mln polskich obywateli. Statystycznie oznacza to, że każdego dnia wojny zabijali 3000 posiadaczy polskiego paszportu. Oczywiście nie licząc żołnierzy, którzy zginęli w walce, ale ich było stosunkowo niewielu bo nieco mniej niż 200 tysięcy.

Powiedziałem stosunkowo niewielu, bo przy obliczaniu liczby polskich ofiar II wojny światowej jako dopuszczalny błąd przyjmuje się właśnie 200 tysięcy osób. Oczywiście w niczym to nie umniejsza bólu bliskich poległych żołnierzy.

Wróćmy jednak do meritum dzisiejszej rocznicy. Przypomnijmy, że problem zdobycia tzw. przestrzeni życiowej był dla hitlerowskich Niemców jedną z najważniejszych przesłanek do inwazji na Polskę a potem na związek sowiecki.

Nad najekonomiczniejszym sposobem pozbycia się polskiego i żydowskiego żywiołu zastanawiały się w III Rzeszy najtęższe umysły. Poszczególne komanda SS prowadziły w tym zakresie szczegółową sprawozdawczość i badania statystyczne, stale poszukując sposobów optymalizacji swoich wyników.

W tych warunkach legalizacja aborcji byłą w Polsce koniecznością, bowiem każda Polka zabijająca swoje dziecko zdejmowała ten przykry obowiązek z i tak przeciążonego wzmożoną wojenną aktywnością niemieckiego państwa.

Inteligentnym ludziom nie trzeba dodawać, że z tych samych powodów w tym samym czasie Niemki obowiązywał całkowity zakaz aborcji. Czego jak czego ale dbałości o własne wskaźniki demograficzne III Rzeszy odmówić nie można. Co innego w Polsce, tu każde prawo przyczyniające się do wyniszczania rodzimej ludności było na wagę złota.

W tym samym duchu zaplanowana była także ustawa podatkowa dla Generalnego Gubernatorstwa. Zajmując Polskę, Adolf Hitler nakazał drastycznie podnieść podatek dochodowy dla polskich firm.

Nie chodziło tu bynajmniej o wydrenowanie polskiej gospodarki z pieniędzy, bo te zwycięzcy mogli sobie po prostu wziąć. Chodziło o zepsucie dobrze funkcjonującej gospodarki i wyniszczenie ekonomiczne polskich przedsiębiorców a co za tym idzie o gwałtowne zubożenie polskiej ludności.

Aby osiągnąć ten cel hitlerowscy ekonomiści doradzili podniesienie podatku dochodowego o cztery punkty procentowe, ale Adolf Hitler był niecierpliwy. Dla pewności i lepszego efektu postanowił podnieść podatki o 5 procent, więc w generalnym gubernatorstwie aby zniszczyć polską gospodarkę podatek dochodowy podniesiono z 11 do 16 procent.

Jak widać polityka wyniszczania polskiego żywiołu była przez III Rzeszę prowadzona wielotorowo i wszechstronnie. Strach pomyśleć jak byśmy wyniszczeni wyszli z II wojny światowej gdyby naziści znali podatek VAT.

Zobacz także

2022-11-13, godz. 12:45 Zachodnie granice Jutro przypada 32 rocznica podpisania polsko-niemieckiego traktatu granicznego, który ostatecznie usankcjonował przynależność tzw. Ziem Odzyskanych do Po… » więcej 2022-11-12, godz. 07:20 Spotkanie w Krzyżowej Dziś przypada 33 rocznica głośnego pojednawczego spotkania polskiego premiera z niemieckim kanclerzem w Krzyżowej na Dolnym Śląsku. » więcej 2022-11-11, godz. 07:20 104 rocznica odzyskania niepodległości Dziś obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości po 123 latach od ostatniego rozbioru tzw. pierwszej Rzeczpospolitej. » więcej 2022-11-01, godz. 08:21 Wszyscy święci... Dziś powiem Państwu Słuchaczom kilka słów o wyższości Zaduszek nad uroczystością Wszystkich Świętych. » więcej 2022-10-30, godz. 08:26 Frycowe Austriaków 281 lat temu podpisany został akt kapitulacji twierdzy Nysa, która w ten sposób wraz z całym Śląskiem stała się własnością Prus. » więcej 2022-10-29, godz. 07:23 Napoleon upokarza Prusy 216 lat temu Napoleon Bonaparte wkroczył do Berlina po unicestwieniu obu pruskich armii w dwóch rozegranych symultanicznie bitwach pod Jeną i Auerstaad. Oznaczało… » więcej 2022-10-23, godz. 08:20 Październikowa Odwilż Jutro przypada 66 pamiętnego wiecu w Warszawie podczas którego Władysław Gomułka wygłosił słynne przemówienie, rozpoczynające chwilową liberalizację… » więcej 2022-10-22, godz. 07:20 Polscy parlamentarzyści w Prusach 174 lata temu 22 października 1848 roku w Bytomiu powstał polski klub narodowy. » więcej 2022-10-16, godz. 12:45 Centralny Okręg Przemysłowy Największym przedsięwzięciem gospodarczym II Rzeczpospolitej była budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego. Latach 1937-39 wydano na nią zawrotną kwotę… » więcej 2022-10-15, godz. 07:20 Operacja Panzerfaust W niegasnącej dyskusji nad tym czy w 1939 roku należało się dogadać z Hitlerem dziś rocznica operacji Panzerfaust, która zwolennikom sojuszu polsko-niemieckiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »