Wybory parlamentarne 2019
Radio Opole » Wybory parlamentarne 2019 » Nie trać głosu - poradnik wyborczy » Bezpłatne audycje wyborcze. Jak powstają oraz zasady…
2019-09-16, 10:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bezpłatne audycje wyborcze. Jak powstają oraz zasady ich emisji na antenie Radia Opole

W sobotę 28 września rozpoczniemy emisję audycji wyborczych.
Komitety wyborcze mogą nagrać audycje wyborcze w Radiu Opole. - Udostępniamy studio, realizatora dźwięku i sprzęd. Czas przeznaczony na nagranie audycji to trzykrotność czasu jej trwania. Komitety, które chcą skorzystać z możliwości rejestracji audycji w radiu muszą to zgłosić w sekretariacie programu na co najmniej 24 godziny przed rejestracją - wyjaśnia Magdalena Sakwińska, kierownik działu organizacyjno-prawnego Radia Opole.
Magdalena Sakwińska
Komitety, które chcą dostarczyć do naszej rozgłośni gotową audycję muszą to zrobić w tym samym terminie i na takich zasadach jak przy nagrywaniu audycji w Radiu Opole. - To dlatego, że musimy dostarczoną do nas audycję sprawdzić pod kątem technicznym, ale także pod kątem wykorzystanej w niej muzyki i praw autorskich - wyjaśnia Magdalena Sakwińska.

- To jakie audycje będą prezentowane na naszej antenie i którego kandydata zależy od pełnomocnika wyborczego komitetu - podkreśla.

Jeśli chodzi o godzinę emisji audycji wyborczej danego komitetu, decyduje o tym losowanie darmowego czasu antenowego. Odbędzie się ono 25 września w studiu M Radia Opole.
Zdarza się tak, że audycja jednego kandydata bądź komitetu jest emitowana kilkukrotnie po sobie. To nie błąd, tylko wynik losowania. - Doradzamy komitetom wyborczym, żeby spoty przez nich dostarczone były różnej treści tak, aby słuchacz nie miał wrażenia, że wszystko się powtarza - zaznacza kierownik działu organizacyjno-prawnego Radia Opole.
Audycje wyborcze będą prezentowane w blokach wyborczych.

Zobacz także

2019-10-08, godz. 10:39 Jak się ustala wyniki wyborów do sejmu? Na czym polega słynna metoda D’Hondta? W pierwszej kolejności komisje wyborcze zliczają wszystkie głosy (dla wszystkich komitetów wyborczych i wszystkich kandydatów) na poziomie okręgów. Następnie… » więcej 2019-10-08, godz. 10:55 Jak się ustala wyniki wyborów do senatu? Ustalenie wyników w wyborach do senatu jest dużo prostsze niż ustalenie wyników w wyborach do sejmu. W przypadku senatu mamy do czynienia z jednomandatowymi… » więcej 2019-10-09, godz. 10:54 Jak wygląda karta do głosowania do sejmu? Karta do głosowania do sejmu jest jednostronicowa i dość długa. Nie jest to książeczka więc głosowanie będzie dużo łatwiejsze, ponieważ obywatel ma… » więcej 2019-10-09, godz. 11:04 Jak wygląda karta do głosowania do senatu? Karta do głosowania do senatu jest dwukrotnie mniejsza od karty do głosowania do sejmu. Trzeba pamiętać, że w wyborach do senatu nasze województwo jest podzielone… » więcej 2019-10-11, godz. 09:37 Jak się zachować w lokalu wyborczym? Zanim udamy się do lokalu wyborczego, warto przygotować już w domu dokument tożsamości. - Kiedyś były takie zasady, że jeżeli co najmniej 2-3 członków… » więcej 2019-10-11, godz. 09:46 Jak prawidłowo zagłosować? Takim książkowym, prawidłowym głosem jest znak X. Dopuszczalne są również wszelkie formy pokrewne do znaku X, czyli +, czy też nie do końca prostopadły… » więcej 2019-10-11, godz. 10:24 Przypomnienie o ciszy wyborczej Kiedy się zaczyna cisza wyborcza, a kiedy kończy? - Niemal od początku wyborów demokratycznych w Polsce jest to ten sam czas czyli od północy w piątek do… » więcej 2019-10-11, godz. 11:02 Kiedy poznamy wyniki wyborów parlamentarnych? W pierwszej kolejności powinniśmy w poniedziałek nad ranem poznać wyniki wyborów do senatu, w naszym województwie to okręgi numer 51, 52 i 53, następnie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »