Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni

Poznaj historię naszej rozgłośni

2017-12-01, 11:43

Każdy z nas kiedyś był młody i rozpoczynał swoją drogę zawodową - także Piotr Moc, prezes Radia Opole

Nagroda słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu przypadła zespołowi Ogień, a wręczył ją prezes Radia Opole Piotr Moc [fot. Paweł Stauffer]
Nagroda słuchaczy Radia Opole dla najlepszego debiutu przypadła zespołowi Ogień, a wręczył ją prezes Radia Opole Piotr Moc [fot. Paweł Stauffer]
Jeszcze na początku lat 90-tych ub. wieku Radio Opole nadawało CZTERY godziny programu na dobę. Dzisiaj mamy wrażenie, że 24 godziny to za mało, aby o wszystkim poinformować, opowiedzieć i wytłumaczyć.
2017-11-30, 10:58

Red. Maria Rudnicka: Ta praca jest tak ciekawa i twórcza, że nigdy nie może być nudno

Maria Rudnicka [fot. archiwum prywatne]
Maria Rudnicka [fot. archiwum prywatne]
Mamy wśród naszego grona prawdziwą rekordzistkę: z mikrofonem Radia Opole przepracowała 50 lat, a w tym czasie – jak mówią wtajemniczeni – przemierzyła wszystkie zakątki naszego regionu. Redaktor Maria Rudnicka. Czy rzeczywiście była w każdej wsi na Opolszczyźnie? Także o tym opowiada w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego.
2017-11-29, 10:21

Kto ma lepszą dolę - informatyk, czy dziennikarz. Odpowiedź zna człowiek Radia Opole - Tomasz Turba, który zgrabnie połączył te dwie dziedziny

Tomasz Turba [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Turba [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gościem kolejnego odcinka cyklu poświęconego ludziom Radia Opole będzie postać przez nas, dziennikarzy powszechnie lubiana, szczególnie wtedy, gdy najważniejsze narzędzie naszej pracy, czyli komputer, odmawia posłuszeństwa.
W takich właśnie trudnych chwilach możemy liczyć na wsparcie człowieka, którego wyróżnia ciepłe usposobienie, fachowa wiedza, i ogromna wyrozumiałość dla nas, nie-informatyków.
2017-11-27, 11:00

Elżbieta Trylnik: dzięki pracy w radiu miałam szczęście poznać wielu wspaniałych artystów

Elżbieta Trylnik [fot. Paweł Stauffer]
Elżbieta Trylnik [fot. Paweł Stauffer]
Ponad 35 lat temu, pewnego pięknego poranka, w towarzystwie twórcy uczelnianego kabaretu z Wyższej Szkoły Pedagogicznej – Jana Karola Minknera – w Radiu Opole pojawiła się ciekawa świata i muzyki studentka. Jak już raz weszła, tak jej pozostało do dzisiaj. Dr Elżbieta Trylnik, która w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego o tym, że praca dziennikarza, to nie tylko rozmowa z gośćmi.
2017-11-24, 08:47

65 lat minęło... Gościem cyklu był sam jego autor - red. Krzysztof Dobrowolski [FILM, ZDJĘCIA]

Krzysztof Dobrowolski wspomina lata swojej pracy w Radiu Opole
Wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał się nikomu zagadać. W radiu pracuje „od zawsze” i nie wyobraża sobie, że mógłby pracować gdzie indziej. Z okazji Urodzinowego Piątku Radia Opole gościem odcinka cyklu "65 lat minęło" jest… sam jego autor – Krzysztof Dobrowolski.

2017-11-23, 14:09

O dzieciństwie z radiem, początkach drogi zawodowej - także w Warszawie - wspomina red. Halina Nabrdalik

Aż trudno dzisiaj uwierzy, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu mało kto miał w domu telewizor, natomiast posiadanie odbiornika radiowego było przejawem dobrobytu. Jeszcze w połowie 20-go wieku, w Polsce, dominowała sieć radiofonii przewodowej - zamiast radia, które odbierało wybraną stację, było tylko pudełko z głośnikiem, z którego sączył się jeden "słuszny" program. I właśnie takie czasy swojego dzieciństwa przypomni dzisiaj red. Halina Nabrdalik. Jak sama o sobie mówi - z radiem związana "od zawsze".
2017-11-22, 11:42

Jan Karol Minkner: swój pierwszy program kabaretowy nagrałem w 1975 roku

Jan Karol Minkner [fot. Paweł Stauffer]
Jan Karol Minkner [fot. Paweł Stauffer]
Za tydzień benefis, a już dzisiaj w naszej jubileuszowej audycji – Jan Karol Minkner. Współzałożyciel kabaretu TEKA, a także autor ponad stu piosenek i tekstów kabaretowych. W naszym radiu pojawił się nie sam, ale z koleżanką. I to nie on, ale ona od razu została zaproszona do współpracy. O tej nieco przewrotnej historii – jak to bywa w kabarecie –opowiada w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego.
2017-11-21, 10:48

Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością

Jacek Rudnik [fot. Wanda Kownacka]
Jacek Rudnik [fot. Wanda Kownacka]
W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie inaczej. W czasach, kiedy w Polsce mało kto miał w domu odtwarzacz płyt kompaktowych, Radio Opole rozpoczynało nową erę także w sferze muzycznej. Wśród rozpoczynających swoją życiową przygodę z Radiem Opole był wtedy także człowiek, którego głos jest znany przede wszystkim z naszych wiadomości. Jednak wielką pasją naszego kolegi - Jacka Rudnika - była i jest muzyka. I o tym właśnie opowiada w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego.
123

Zobacz także

2017-11-17, godz. 14:24 Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu –… » więcej 2017-11-16, godz. 12:00 Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było… » więcej 2017-11-15, godz. 10:57 O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zorientowany… » więcej 2017-11-14, godz. 11:59 Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową… » więcej 2017-11-13, godz. 13:41 Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy… » więcej 2017-11-10, godz. 11:33 Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale… » więcej 2017-11-09, godz. 11:12 Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzypecki… » więcej 2017-11-08, godz. 12:00 Roman Waloszczyk: po kilku latach pracy z większością dziennikarzy byłem na „ty” Na pomoc ze strony takiego człowieka zawsze można było liczyć. Złota rączka, Pan Roman, dla innych Romek, a dla nas wszystkich ktoś, kto potrafił się… » więcej 2017-11-07, godz. 14:15 Ryszard Łabus – człowiek, który swoimi fotografiami może zobrazować ostatnie półwiecze Radia Opole W tym czasie wykonał ponad tysiąc zdjęć, na których utrwalał nasze koleżanki i kolegów w przeróżnych okolicznościach. Nie znając ówczesnych realiów… » więcej 2017-11-06, godz. 11:06 Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie mogli, to opolanie to robili Nasze Radio to nie tylko słuchacze i dziennikarze, ale również zespół wysoko wykwalifikowanych techników, których umiejętności są doceniane w całej… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »