Radio Opole » Rewiry kultury Radia Opole » Archiwalne audycje z lat 2016-2021 » W Galerii Studnia w Krapkowicach- Małgorzata Pacion…
2020-08-26, 21:00 Autor: Agnieszka Zientarska

W Galerii Studnia w Krapkowicach- Małgorzata Pacion opowiada o Stowarzyszeniu Twórców i Artystów "Pasja", Maria i Dariusz Wandrowscy o wystawie "We szranku u Oumy"

Galeria Studnia- przy Zamkowym Młynie w Krapkowicach [fot. Agnieszka Zientarska]
Galeria Studnia- przy Zamkowym Młynie w Krapkowicach [fot. Agnieszka Zientarska]
Wystawa "We szranku u Oumy" [fot. Agnieszka Zientarska]
Wystawa "We szranku u Oumy" [fot. Agnieszka Zientarska]
Maria i Dariusz Wandrowscy, Agnieszka Zientarska [fot. Agnieszka Zientarska]
Maria i Dariusz Wandrowscy, Agnieszka Zientarska [fot. Agnieszka Zientarska]
Grażyna i Zbigniew Majewscy ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach [fot. Agnieszka Zientarska]
Grażyna i Zbigniew Majewscy ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach [fot. Agnieszka Zientarska]
O Stowarzyszeniu Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach (którego prezesem jest Adam Holinej) opowiada Małgorzata Pacion. Zaprasza nas także do Galerii Studnia- przy Zamkowym Młynie- gdzie oprócz wielu prac do końca sierpnia można oglądać wystawę "We szranku u Oumy" autorstwa Marii i Dariusza Wandrowskich, którzy nie tylko stworzyli kolekcję śląskich ubrań i przedmiotów, ale także podejmują szereg działań popularyzujących kulturę ludową.

Zobacz także

2020-11-02, godz. 21:00 Z Zytą Rudzką, pisarką, o "Tkankach miękkich" Rozmawiamy z Zytą Rudzką- pisarką i dramatopisarką. Jest przedostatnia powieść "Krótka wymiana ognia" otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia, weszła do… » więcej 2020-10-28, godz. 14:23 Czy trzeba sprzedawać śnieg Eskimosom? Rozmowa z dr. Radosławem Walczakiem O kulturze pracy rozmawialiśmy z dr. Radosławem Walczekiem z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Obszarem jego zainteresowań badawczych są indywidualne… » więcej 2020-10-21, godz. 21:00 Wojciech Bonowicz o swojej nowej książce "Tischner. Biografia" Wojciech Bonowicz, który gościł 20 października 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu (w ramach projektu "Wpadnij w bibliosieć") napisał książkę… » więcej 2020-10-14, godz. 21:00 "Podróż (nie) możliwa"- wystawa opolskiej artystki- Marii Bitki Maria Bitka, opolska artystka, doktorantka ASP we Wrocławiu. Posługuje się różnymi mediami, tworzy performance, instalacje, obiekty, często dokumentacja… » więcej 2020-10-23, godz. 20:32 Filozoficznie o strachu. Rozmowa z dr. Piotrem Leśniakiem Mówi się, że strach ma wielkie oczy. A czego na przestrzeni wieków bali się filozofowie? Jakie strategie radzenia sobie z lękiem proponowali? Dla kogo strach… » więcej 2020-10-22, godz. 11:30 Sztuka jak lekarstwo. Rozmowa z Magdaleną Szul-Frydą Sztuka może leczyć. To także znakomity sposób na rozładowanie gniewu, frustracji czy stresu. W czasach, gdy przekazy medialne generują w nas permanentny… » więcej 2020-10-09, godz. 20:37 O praniu, stole i kobiecie. Bettina Bereś o twórczości swojej mamy w GSW w Opolu Maria Pinińska-Bereś jest uznawana za jedną z najważniejszych polskich artystek XX wieku. Związana z Krakowem rzeźbiarka, performerka, autorka instalacji… » więcej 2020-10-06, godz. 11:56 Marek Berezowski, Agnieszka Plech i Grzegorz Hussak o 10. Opolskim Festiwalu Fotografii "To nie jest czarny łabędź" - o tej wystawie opowiadał fotograf i antropolog kultury - Marek Berezowski. To jeden z gości 10. Opolskiego Festiwalu Fotografii… » więcej 2020-10-02, godz. 19:54 Natasza Sołtanowicz o premierze "Miejskich Ziółek" w Opolu W "Rewirach kultury" rozmawialiśmy o premierze "Miejskich Ziółek". Gościem była reżyserka Natasza Sołtanowicz. Przedstawienie zostało zrealizowane przez… » więcej 2020-09-30, godz. 10:21 Od sztuki cyrkowej do sztuki życia. Rozmowa z Krzysztofem Riewoldem Sztuki cyrkowe to jego super moc! Za jej sprawą podróżuje po całej Polsce i odwiedza zagraniczne festiwale. Prowadzi także zajęcia dla dzieci i młodzieży… » więcej
1011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »