Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 sierpnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Piknik Country Mrągowo '89 - Różni wykonawcy

Przekrojowa płyta prezentująca wybrane gwiazdy edycji festiwalu w Mrągowie w roku 1989, kiedy zdobył on już międzynarodową renomę, co potwierdza niniejszy wybór, a mamy tu i zespoły i solistów z USA, jak też i rozmiłowanych w country naszych południowych sąsiadów. Jest to też ciekawy przykład różnorodności stylistycznej gatunku, gdzie obok tradycyjnych utworów, pojawia się i folk i rockabilly.

W.A.S.P. - The Headless Children

Jedna z ikon klasycznego, amerykańskiego metalu w odsłonie z 1989 roku, która przez wielu krytyków uznawana jest za najciekawszą i najbardziej ambitną artystycznie, chociaż więcej przebojowych melodii nie sprawiło wcale, że zespół stonował swoje krytyczne ostrze i przekaz. Mając jednak tak niezwykle erudycyjnego lidera, jakim jest Blackie Lawless, nie mogło być inaczej. W Polsce darzony szczególnym sentymentem, bowiem nazwę wymyślił basista polskiego pochodzenia Rik Fox, czyli Ryszard Suligowski.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »