Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 lipca 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Deuter - Deuter

Jedna z legendarnych, obok Brygady Kryzys, czy Armii, płyt polskiego punk rocka lat 80-tych. Podobnie jak inne wielkie albumy tego czasu, zawarta muzyka i teksty, dalece wykraczają poza proste piosenki, oferując świat pełen emocji, niebagatelnych pomysłów dźwiękowych, poruszający do dziś swą głębią i aktualnością.

Earth and Fire - Atlantis

Jedna z legend holenderskiego rocka lat 70-tych, ze względu na prezentowany koncept album, umieszczana często w ramach nurtu progresywnego, który tutaj rzeczywiście najbardziej jest widoczny, aczkolwiek nie pozbawiony przebojowości i melodii bliskich muzyce pop ku której zespół podąży już za chwilę.

Gwendal - 4

Zespół bretoński, mocno zakorzeniony w celtyckim folku, nie stronił również od rocka, a nawet jazzowych inklinacji. Co ciekawe, w roku 1979, w czasie dominacji disco, a z drugiej strony punk rocka i metalu wydał prezentowaną czwartą płytę, która wymyka się wszelkim szufladkom będąc atrakcyjna zarówno dla spragnionych łagodności brzmień i melodii, jak i tych, szukających w muzyce czegoś więcej niż zwrotka i refren.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »