Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 grudnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Bem - "EP"

Podwójny singiel, debiutującej pod własnym nazwiskiem, wybitnej wokalistki jazzowej Ewy Bem, od razu z największymi przebojami jak "Żyj kolorowo" i "Serce to jest muzyk", jednak nie mniej intrygująco wypadają, pokazujące zarazem wszechstronność artystki dwa sonety Szekspira do muzyki Wojciecha Karolaka.

Halina Żytkowiak - "Jestem tylko dziewczyną"

Długo wyczekiwana przez fanów solowa płyta Haliny Żytkowiak (znanej wcześniej głównie z zespołu Trubadurzy) okazała się sporym sukcesem i ukazała talent wokalistki w nowych odsłonach, jakkolwiek mamy tu kompozycje zarówno Krzysztofa Krawczyka i Poznakowskiego, to autorski utwór zamieściła sama Artystka, oraz Zbigniew Hołdys. Natomiast druga strona jest zdominowana przez utwory świetnie czującego nowoczesny wówczas funk i disco Aleksandra Maliszewskiego.

Cassandra Wilson - "Point of View"

Druga płyta, dzisiaj już prawdziwej Wielkiej Damy jazzu, to od razu maksymalnie wysoko ustawiony artystyczny poziom i świadectwo tego, ze będzie szła niezmiennie własną drogą, przekraczając i łącząc gatunki, a zarazem pozostając zakorzenioną w tradycyjnej, amerykańskiej muzyce.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »