Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 listopada 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Rafał Łuszczewski ukończył studia w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Muzycznej im. Ferenca Liszta w Weimarze, gdzie ukończył koncertowe studia podyplomowe pod okiem Lazara Bermana. Doskonalił swe umiejętności w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Imola we Włoszech oraz na kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem Krystiana Zimermana, Gyorgy Seboka i Johna O’Conora.

W Kapkazach pod Bodzentynem działała Szkoła Wrażliwości - instytucja propagująca kulturę i sztukę, zwłaszcza tradycyjną muzykę. Na właścicieli placówki spadł prawdziwy cios: niedawno w nocy wybuchł olbrzymi pożar, który doszczętnie strawił budynek szkoły. Spłonęły wszystkie instrumenty i sprzęt nagłośnieniowy, z którego korzystał Gędzi Chór - zespół tworzący autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu.

Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »