Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Alex Band i przyjaciele
  • Przez wiele lat działalności Aleksander Maliszewski tworzył zarówno autorską muzykę instrumentalną, dla własnego zespołu (jedna z takich płyt byłą już w audycji prezentowana), jak i wiele kompozycji dla śpiewających solistów, stąd jego muzyka i on sam był wielokrotnie osobistym, jak i poprzez autorstwo, uczestnikiem wielu festiwali (w tym oczywiście Opole i Sopot), a dzisiejsza płyta prezentuje oba wcielenia, bowiem gra sam autor z zespołem, a śpiewają (zgodnie z tytułem) zaprzyjaźnieni wokaliści i wokalistki.

Black Sabbath - Live at last
  • Jedyna, na wiele lat (nim zaczęto masowo wydawać nagrania archiwalne tej żywej legendy rocka) koncertowa płyta pierwszego wcielenia grupy. Do tego nagrania wybrane zostały z dwóch koncertów z 1973 roku, czyli jego najwyżej cenionego okresu działalności i najlepiej ocenianych płyt. Mankamentem może być nieco bootlegowa jakość, ale z drugiej strony doskonale oddaje ona ducha muzyki Black Sabbath i żywioł, jakim był podczas występów na żywo.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »