Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jeff Beck - "Blow By Blow"

Po dużych sukcesach w dwóch prowadzonych przez siebie grupach, poruszających się w konwencjonalnie rozumianym rocku, Jeff Beck zrezygnował z nagrywania piosenek i zatrudniania wokalisty i rozpoczął, już wyłącznie pod własnym nazwiskiem, pełnoprawną karierę solową. Blisko tu do jazz rocka, chociaż sam wiele razy podkreślał, że nie jest gitarzystą jazzowym, udowodnił jednak coś o wiele bardziej istotnego, że jest wybitnym Artystą, dla którego nie istnieją bariery.

Native Son - "Savanna Hot-Line"

Japońska supergrupa (chociaż na świecie raczej koneserzy jazzu znają poszczególnych muzyków, zwłaszcza Takehiro Hondę) grająca fusion z elementami funku. Ta debiutancka płyta z roku 1979 jest bez wątpienia kompozytorsko i technicznie na najwyższym poziomie, chociaż nie ma tu niczego nowatorskiego, czy zaskakującego. Po prostu bardzo dobre granie, bliskie temu co grały wówczas Weather Report, Passport, czy Oregon.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »