Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Vaso Patejdl - We Don't Fall
  • Jeden z najbardziej znanych i cenionych muzyków słowackich (wiele lat w kultowej grupie Elan) na swojej pierwszej solowej płycie (tu w wersji anglojęzycznej, ponieważ ukazały się dwie jej wersje) pozostaje blisko elektro popowemu obliczu macierzystej grupy. Jednak więcej tu syntezatorowych, nowoczesnych brzmień, a poza piosenkami kilka instrumentalnych perełek, które nie dziwą zważywszy, że instrumenty klawiszowe to jego domena.

Rod Stewart - Camouflage
  • W latach 80-tych Rod Stewart bacznie obserwował muzyczne mody, wplatając je w swoją, zawsze zdecydowanie rockową, twórczość, dzięki czemu nigdy nie tracił zaufania fanów, a mógł zyskiwać nowych. Nawet sięgając po obce kompozycje, nie brał niczego z muzycznego topu danej epoki, ale zaskakiwał pomysłowością aranżując nowocześnie klasyki rocka, jak w przypadku tej płyty mamy z utworem Free "All Right Now".

Rod Stewart - Every Beat Of My Heart (Maxi)
  • Prezentowany maxi singiel zawiera dwie wersje wielkiego przeboju, dzięki czemu widać z jaką łatwością mógł Stewart zachować rockowy pazur, a jednocześnie w prosty sposób zagrać numer pod listy przebojów, czy taneczne parkiety.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »