Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
"Nie oczekuję dziś nikogo" i inne piosenki Zbigniewa Kaszkura i Zbigniewa Zaperta
  • Wszystko zdradza nam już tytuł. na prezentowanej płycie usłyszymy utwory z tekstami spółki autorskiej Zaperta (także poeta, a od lat 80-tych głownie dziennikarz) i Kaszkura (poza tekstami piosenek, autora scenariuszy, fraszek i wierszy dla dzieci i dorosłych), a wśród wykonawców, między innymi, Rena Rolska, Urszula Dudziak i Mieczysław Fogg.

Van Morrison - Common One
  • Początek lat 80-tych to dla wielu śpiewających poetów dosyć trudny czas. Niektórzy próbowali unowocześnić brzmienie, próbując być "na bieżąco" z muzycznym światem, a inni nie tylko robili swoje, ale i stawali na przekór. Do tej właśnie grupy należy irlandzki bard, który nie tylko nieustannie łączy style od bluesa po folkową balladę i jazz, ale też nagrywa utwory daleko wykraczające daleko poza standardowy czas trwania (dwa z nich maja ponad 15 minut) piosenki (nawet w kontekście własnej twórczości, chociaż na płycie "Saint Dominic Previev" z 1972 roku były już kompozycje 10 minutowe).

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »