Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 marca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Sally Oldfield - "Playing In The Flame"

Nie tak często omawiana i prezentowana, a jednak równie utalentowana siostra Mike'a Oldfielda (z którym nagrywała na początku jego kariery, a i później czasami powracała gościnnie) nieco później rozpoczęła karierę solową i jest ona zdecydowanie bardziej piosenkowa, bez wielkich form typowych dla jej brata, jednak i u niej nie brak bogatych, ciekawych aranżacji, umiejętnego operowania nastrojem. Dobrze będzie to słychać w dzisiejszej audycji, gdzie posłuchamy i jej płyty z 1981, oraz płyty Mike'a.

Mike Oldfield - "Discovery"

Z biegiem lat Mike Oldfield coraz częściej nagrywał piosenki, jednak nie rezygnował zupełnie z progresywnych suit (najczęściej dzieląc klasyczną płytę winylową, na stronę progresywną i piosenkową, jak w tym przypadku, bo chociaż druga strona to trzy utwory, także dwa pierwsze wpasowują się nastrojem w finałowy, ponad dwunastominutowy utwór instrumentalny, tworząc jakby całość).

Dodatkowo usłyszymy także maxi singiel z 1987 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »