Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 10 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Aneta Łastik - Bądź ze mną zawsze

Dzisiaj najbardziej kojarzymy Anetę Łastik z mistrzowskich interpretacji ballad Okudżawy, a jednak jej debiutancka płyta, chociaż zawiera także jedna piosenkę tego autora, ma nieco inny charakter, przy czym i tu zdradzający duże ambicje poświęcenia się piosence niebanalnej, i jeżeli nawet o rozrywkowym zacięciu, to skłaniającej do refleksji i zwracającej uwagę na aranżacje i interpretację wokalną.

Carpenters - Lovesongs for You

Wybór miłosnych przebojów duetu, który należy do czołówki światowej, jeżeli chodzi o sprzedaż płyt i chociaż tragiczne okoliczności przerwały w 1983 roku definitywnie świetną karierę (chociaż wówczas nieco zachwianą sporymi kłopotami osobistymi obojga rodzeństwa) u szczytu popularności duetu, kiedy Karen odeszła w wieku zaledwie 32 lat (sporo nagrań ujrzało jednak światło dzienne dopiero w kolejnych latach i do nich też sięgniemy w kolejnych audycjach tu skupiając się na latach 70-tych).

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »