Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kombi - Nowy rozdział

Zgodnie z tytułem płyty, zespół otworzył nią zupełnie nowy stylistycznie etap kariery i zwrócił się w stronę bardziej elektronicznych brzmień, porzucają prawie całkowicie elementy bluesowo funkowe i klasycznie rockowe, jednak ciągle gitara Grzegorza skawińskiego pełni tu istotną rolę. Pojawienie się w zespole nowego perkusisty, znanego z SBB, Jerzego Piotrowskiego, dobrze wpłynęło na twórczy zapał pozostałych muzyków, każdy dał coś od siebie, a większość kompozycji to przeboje grane do dzisiaj.

Kraftwerk - Kraftwerk

Debiutancka płyta zespołu z 1970 roku, to z perspektywy lat, album nieco inny (sporo tu jeszcze "żywych" instrumentów, jak gitara, czy flet), jeszcze nie kanoniczny i nie tak ceniony jak te, od "Autobahn" poczynając. Jednak należy pamiętać, że dla powstania i rozwoju krautrocka, ambitnego, nieszablonowego i awangardowego podejścia do muzyki, jest to bez wątpienia album przełomowy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »