Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 listopada 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
2plus1 -Video

W latach 80-tych grupa 2plus1 ciągle poszukiwała i wykazywała się dużym otwarciem na nowe brzmienia, by nie popadać w schematy i nie zjadać własnego ogona, a zarazem zachować to, co od razu będzie rozpoznawalne i charakterystyczne, by fani ciągle czuli, że to ich ukochany zespół. W przypadku płyty "Video" można powiedzieć, że rzecz się udała. Do nagrań zaproszony został John Porter, pojawił się Jacek Skubikowski (obaj także otwarci wtedy na nowoczesność), a do tego bardzo poważne, głębokie teksty, czynią płytę porównywalną z płytą "Aktor".

Mike Oldfield - Five Miles Out

Nie każdemu miłośnikowi wielkich, instrumentalnych opowieści Oldfielda spodobało się, iż kompozytor coraz chętniej tworzył piosenki. Trzeba jednak przyznać, że kiedy już to zrobił, były one wyjątkowo udane, w czym także zasługa odpowiednio dobieranych wokalistów i wokalistek. Nadal jednak dominują instrumentalne, rozbudowane kompozycje, co w tamtym czasie wcale nie było oczywiste i kiedy pomyśli się w kategorii całego albumu, a nie listy przebojów, to takie urozmaicenie wydaje się bardzo trafione.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »