Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bajm - Bajm

Po kilku latach działalności i kilku przebojach, które nie zostały podsumowane długogrającą płytą, Bajm zupełnie zmienił styl, na zdecydowanie rockowy, ale i wsłuchany w nowofalowe brzmienia z zachodu z nieszablonowymi rozwiązaniami melodycznymi i ten moment wielu uznaje za narodziny właściwego zespołu. Pomimo sporej różnorodności, nie ma tu słabych momentów i nie dziwi, że większość piosenek stałą się przebojami.

Nina Hagen Band

Niepokorna artystka urodzona w NRD, w którym stawiała pierwsze muzyczne kroki (z ciekawym wątkiem polskim), której udało się wyjechać z mamą do Berlina Zachodniego, i właśnie tam, zyskując niezależność, jej kariera potoczyła się w imponujący sposób, co nie jest oczywiste w przypadku awangardowego rocka, rozpiętego od elektroniki, poprzez operę po gitarowy wrzask, ale wszystko to zasługa bardzo oryginalnego głosy, którym umiejętnie posługuje się w szerokiej skali.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »