Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Laboratorium - 8

Niezwykle oryginalna grupa jazz rockowa, która od początku lat 70-tych (i przez całą karierę) z płyty na płytę rozwijała pomysły i zaskakiwała rozwiązaniami znajdując fanów nie tylko wśród miłośników jazzu czy awangardowej muzyki współczesnej, ale i rocka progresywnego.

Tim Buckley - Look at the Fool

Słynny bard i poeta, mistrz nastroju, pod koniec swojej kariery w 1974 roku spróbował odnaleźć się w zupełnie innej stylistyce bliskiej soul i funk rocka, wydając dwie płyty z takim repertuarem w wytwórni Franka Zappy. dzisiaj nieco pomijane na te wczesnych arcydzieł artysty, warte są jednak przypomnienia, dlatego dzisiaj jedna z nich, ostatnia za życia piosenkarza.

Marillion - Brief Encounter

Wydany z myślą o rynku amerykańskim mini longplay koncertowy zdaje się wpisywać w wyobrażenia o tamtejszej publiczności, stąd pierwsza strona zawiera krótkie, przebojowe piosenki, a druga typowe progresywne utwory grupy, a w efekcie okazuje się, że rozrywkowy potencjał i zdolność łączenia ambitnych melodii z popowymi, miała ona zawsze.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »