Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 września 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Wam Powstańcy" - Gizdy z Pszczyny - to 18 utworów, każdy w oryginalnej aranżacji, każdy w innej stylistyce. Od mocnego rocka, stylowego bluesa przez shanty po klasyczny jazz i muzykę ludową. Wśród wykonawców są m.in. Kabaret Łowcy. B, Dream Atlas – zwycięzca Antyfestu Antyradia, Avocado – finalista pierwszej edycji X Factor, Barbara Broda-Malon - laureatka wielu ogólnopolskich konkursów Piosenki Aktorskiej oraz Sebastian Riedel od 7 lat mieszkający w Pszczynie.

Wydawcą płyty, która ukazała się z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego jest Pszczyńskie Centrum Kultury. Rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zainicjował wydanie płyty „Pieśni internowanych”, zawierającej pieśni i piosenki, które powstały bądź były śpiewane w ośrodkach internowania, podnosząc na duchu uwięzionych. Na płycie znalazły się utwory ponownie zaaranżowane i nagrane przez muzykującą rodzinę Steczkowskich wraz z przyjaciółmi.

Zapraszają od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »