Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyczne lato na Opolszczyźnie powoli dobiega końca, a to oznacza... przygotowania do bogatej koncertowo jesieni! Nie tylko sprawdzimy jakie atrakcje będą na nas czekać już na początku września, ale też zatrzymamy odrobinę lata, z całą jego różnorodnością.

Spotkamy się bowiem z artystami, którzy w sierpniu koncertowali na Opolszczyźnie - także tymi, którzy wychodzą poza schematy myślenia o klasyce. Przekonamy się również, że Moniuszko może poruszać nie tylko duchowo (za sprawą swych wielkich dzieł sakralnych), ale także dzięki pieśniom, o których opowie nam pianistka i producentka muzyczna Jolanta Pszczółkowska-Pawlik.

Natomiast swoimi jazzowymi refleksjami - zarówno w pracy z młodymi pianistami, jak i w opracowaniu utworów Moniuszki - podzieli się z nami pianista jazzowy Włodek Pawlik.


Wybierzemy się także na koncert kompozytorski Piotra Mossa, który parę tygodni temu odbył się w Filharmonii Opolskiej w ramach XIII Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne".


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »