Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » „Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych…
2024-03-18, 17:07 Autor: Marzena Mielcarek, Jacek Mielcarek

„Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych rzeczy niż nam się wydaje” - ARTur Moon

Dotyk ciemności jako terapia psychologiczna za pomocą muzyki. Posłuchaj rozmowy z ARTurem Moonem
Pianista ARTur Moon (Artur Sychowski) zajmuje się medytacją, wizualizacją, efektami dźwiękowymi i wzrokowymi - wszystko to można przeżyć uczestnicząc w jego "Koncertach w Ciemności".

ARTur Moon gościem audycji Marzeny i Jacka Mielcarków Ten sposób słuchania pozwala lepiej skoncentrować się, co pozwala - wg artysty -osiągnąć równowagę pomiędzy sercem a umysłem, a to z kolei - jest kluczem do rozwiązania problemów wynikających z emocjonalnych traum.

Kiedy gasimy światło, docieramy do wnętrza, zagłębiamy się w sobie - to w dzisiejszych czasach trudne, ale wyłączenie zmysłu wzroku pozwala lepiej osiągnąć ten stan. "Koncert w Ciemności" to swego rodzaju terapia, która ma pozwolić odblokować trudne emocje.

ARTur Moon podczas koncertów prezentuje swobodę poruszania się pomiędzy różnymi gatunkami, wykraczając poza przyjęte ramy. Każdy jego występ stanowi unikatowe połączenie autorskich kompozycji, klasyki, improwizacji utworów klasycznych oraz improwizacji jazzowych, bowiem prawdziwą muzykę tworzy się przede wszystkim z intuicji oraz serca.

Z artystą w audycji Słuchać i słyszeć rozmawiali Marzena i Jacek Mielcarkowie. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-06-07, godz. 12:00 Sprawdź program 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje – 9 czerwca rozpoczyna się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki… » więcej 2023-05-23, godz. 18:14 Radio Opole na Targach Turystyki "W stronę Słońca" będzie w sobotę od 10:00 do 17:00. Zapraszamy do słuchania! Pokazy gotowania, degustacje potraw, spotkania z podróżnikami, rozstrzygnięcie konkursu "Festiwal od kuchni", będącego częścią naszej radiowej akcji "60/60… » więcej 2023-05-22, godz. 12:35 6 lat temu zmarł Zbigniew Wodecki, wybitny wokalista i kompozytor "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha" to niektóre z licznych przebojów autorstwa zmarłego 22 maja 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego… » więcej 2023-05-19, godz. 13:19 Ile zapału i uporu potrzeba, by zrealizować marzenie życia? Posłuchajcie kpt. Krzysztofa Matuszewskiego, laureata tytułu… Jako chłopiec marzył, aby żaglować po świecie jak Robinson Crusoe. Już za chwilę, mając 75 lat wypływa samotnie w roczny rejs śladem bohatera tej powieści… » więcej 2023-05-18, godz. 13:13 O sytuacji kultury wysokiej - konferencja z udziałem twórców, ekspertów i publicystów w Radiu Opole Muzycy, publicyści, aktorzy, znawcy kultury wezmą udział w organizowanej przez Radio Opole konferencji pt. "Sytuacja kultury wysokiej we współczesnym świecie"… » więcej 2023-05-09, godz. 11:44 Przekraczać granice i dawać dobro. Wspólnie pomóżmy spełniać marzenia! W konkursie Radia Opole "Festiwal od kuchni" w ramach akcji 60 na 60 jest do zdobycia m.in. lot balonem marki Fly-Consulting. W tymże balonie odbyło się już… » więcej 2023-05-09, godz. 11:11 Gotuj z DJ-em Adamusem i śpiewaj z Pascalem Brodnickim! Słuchasz 60 na 60 kiedy gotujesz? Nucisz razem z nami największe przeboje z opolskiego amfiteatru mieszając w garnkach? Weź udział w nowej zabawie w cyklu… » więcej 2023-04-28, godz. 09:46 Codzienny autopilot Radia Opole! Cicho i ekologicznie "Gramy z klimatem" Każdego dnia reporterzy Radia Opole sprawdzają dla Państwa sytuację na opolskich drogach. Od dziś robimy to w sposób cichy i bardziej ekologiczny. Taki jest… » więcej 2023-04-17, godz. 14:51 Akcja edukacja - pomóż dziecku zrozumieć świat mediów Rozwijanie kompetencji medialnych u dzieci i młodzieży to klucz do odróżniania informacji fałszywych od prawdziwych. Wspieranie najmłodszych w poznawaniu… » więcej 2023-04-17, godz. 14:41 Półprawdy i kłamstwa: jak sobie z nimi radzić? - bezpłatny webinar #MEDIAchallenge: praktycznie o fact-checkingu oraz… Nieprawdziwe informacje, zwane także dezinformacją, fake newsami czy fałszywymi informacjami, to nic nowego. Jednak wraz z postępem technologicznym oraz coraz… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »