Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » „Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych…
2024-03-18, 17:07 Autor: Marzena Mielcarek, Jacek Mielcarek

„Muzyka to tylko narzędzie do zupełnie większych rzeczy niż nam się wydaje” - ARTur Moon

Dotyk ciemności jako terapia psychologiczna za pomocą muzyki. Posłuchaj rozmowy z ARTurem Moonem
Pianista ARTur Moon (Artur Sychowski) zajmuje się medytacją, wizualizacją, efektami dźwiękowymi i wzrokowymi - wszystko to można przeżyć uczestnicząc w jego "Koncertach w Ciemności".

ARTur Moon gościem audycji Marzeny i Jacka Mielcarków Ten sposób słuchania pozwala lepiej skoncentrować się, co pozwala - wg artysty -osiągnąć równowagę pomiędzy sercem a umysłem, a to z kolei - jest kluczem do rozwiązania problemów wynikających z emocjonalnych traum.

Kiedy gasimy światło, docieramy do wnętrza, zagłębiamy się w sobie - to w dzisiejszych czasach trudne, ale wyłączenie zmysłu wzroku pozwala lepiej osiągnąć ten stan. "Koncert w Ciemności" to swego rodzaju terapia, która ma pozwolić odblokować trudne emocje.

ARTur Moon podczas koncertów prezentuje swobodę poruszania się pomiędzy różnymi gatunkami, wykraczając poza przyjęte ramy. Każdy jego występ stanowi unikatowe połączenie autorskich kompozycji, klasyki, improwizacji utworów klasycznych oraz improwizacji jazzowych, bowiem prawdziwą muzykę tworzy się przede wszystkim z intuicji oraz serca.

Z artystą w audycji Słuchać i słyszeć rozmawiali Marzena i Jacek Mielcarkowie. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-01-20, godz. 20:03 Radio Opole na stokach Zieleńca! [ZDJĘCIA + RAMKA] Zapraszamy do świata zimowej magii z Radiem Opole na stokach w Zieleńcu! Odkryjcie niezapomniane chwile i pełne śnieżnych atrakcji wydarzenia. Przejrzyjcie… » więcej 2024-01-17, godz. 13:40 Radio Opole na stokach narciarskich w Zieleńcu! Będziemy tam już w sobotę i szykujemy mnóstwo atrakcji Radio Opole powraca na stoki narciarskie w Zieleńcu! Podobnie jak w poprzednich latach, radiowa ekipa będzie towarzyszyć Wam w białym szaleństwie! Już w… » więcej 2023-12-21, godz. 19:54 Święty Mikołaj odwiedził Radio Opole! [ZDJĘCIA, FILM] Święty Mikołaj trochę pobłądził i w swojej wędrówce dotarł do Opola dopiero dzisiaj... Jednak nic straconego, ponieważ w swoich saniach przywiózł… » więcej 2023-12-20, godz. 15:30 Spędź świąteczny czas z Radiem Opole – zobacz, co szykujemy Piękne kolędy, ciekawe rozmowy, transmisja pasterki, świąteczne poranki i specjalne audycje – to tylko niektóre z naszych propozycji na ten wyjątkowy czas… » więcej 2023-12-05, godz. 18:32 Konkurs Święta na +500 Słuchaj Radia Opole i wygrywaj bony na świąteczne zakupy o wartości 500 zł do sklepów sieci TomiMarkt! Zapraszamy do wspólnej zabawy w programie "Dobry… » więcej 2023-12-02, godz. 12:28 Słuchacze napisali tekst, a my dodaliśmy szczyptę szaleństwa. Premiera świątecznej piosenki Radia Opole! Radio Opole na świątecznym parkiecie! To prawdziwe show pełne humoru i uśmiechu. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu to Wy - słuchacze, napisaliście tekst… » więcej 2023-11-24, godz. 13:04 Raport Krajowego Instytutu Mediów: Radio Opole na drugim miejscu w Opolu! Radio Opole na drugim miejscu w Opolu oraz na czwartym w województwie opolskim - takie są najnowsze wyniki badań słuchalności, opublikowane przez Krajowy… » więcej 2023-09-29, godz. 11:02 Memoriał Jarosława Kozubskiego w Kamieniu Śląskim Turniej golfowy o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej w tym roku będzie połączony z Memoriałem Jarosława Kozubskiego, wieloletniego dyrektora marketingu Radia… » więcej 2023-09-28, godz. 15:27 Opolski Bank Talentów po raz 4. w Opolu! Na scenie wystąpią wyjątkowi goście - Natalia Szroeder, Natalia Nykiel, Czesław… Program Banku Talentów jest pionierskim programem warsztatów muzycznych skierowanym do wybitnie uzdolnionej artystycznie młodzieży z Województwa Opolskiego… » więcej 2023-09-18, godz. 10:35 Pasjonują Cię stare komputery i gry - to cykl dla Ciebie! "Zagraj w to jeszcze raz, sam... lub z rodzicami" - to nasz nowy cykl, na który fanów starych komputerów zaprasza w każdy piątek po godz. 14:30 Dawid Rajwa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »