Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » “Dzieciom Ukrainy” - koncert zespołu Dagadana…
2022-03-11, 13:03 Autor: Źródło: Radio Kraków

“Dzieciom Ukrainy” – koncert zespołu Dagadana w Radiu Kraków, transmisja w Radiu Opole!

Dagadana [fot. Dominika Dyka - Treti Pivni]
Dagadana [fot. Dominika Dyka - Treti Pivni]
Szczytny cel i wyjątkowy wieczór w Radiu Kraków! 16 marca o godz. 19:00 w tamtejszym studiu muzycznym odbędzie się koncert zespołu Dagadana pt. "Dzieciom Ukrainy”. Cała kwota ze sprzedaży biletów-cegiełek oraz ze zbiórki prowadzonej podczas koncertu zostanie przeznaczona na pomoc ukraińskim dzieciom, które uciekły przed wojną. Transmisja wydarzenia również na antenie Radia Opole!
Daga jest Polką, Dana – Ukrainką mieszkającą w Polsce, poznały się podczas warsztatów jazzowych w Krakowie. Razem z Mikołajem Pospieszalskim i Bartoszem Mikołajem Nazarukiem tworzą zespół Dagadana, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Dagadana przekracza granice pomiędzy narodami, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi.

Za debiutancką płytę Dagadana zdobyła Fryderyka, zagrała ok. 1000 koncertów w 25 krajach. Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy Dagadana wystąpiła w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. Swoją sceniczną energią i charyzmą, wyjątkową muzyką i jej ważnym przesłaniem muzycy Dagadany podzielą się ze słuchaczami Radia Kraków podczas niezwykłego koncertu, który odbędzie się 16 marca o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej krakowskiej rozgłośni.

Cała kwota ze sprzedaży biletów-cegiełek (w cenie 50 zł lub więcej) oraz ze zbiórki prowadzonej do puszek podczas koncertu, zostanie przeznaczona na pomoc najmłodszym ofiarom wojennego exodusu - ukraińskim dzieciom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Krakowie i Małopolsce.

Wystąpią:
Daga Gregorowicz – vocal, electronics,
Dana Vynnytska – vocal, piano, keyboards
Mikołaj Pospieszalski – double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
Bartosz Mikołaj Nazaruk – drums, percussion, vocal

Transmisja koncertu na antenie Radia Kraków oraz na antenie Radia Opole, transmisja wideo na www.radiokrakow.pl.

Niezwykła solidarność, której doświadczają mieszkańcy Ukrainy i wyjątkowa wspólnota, która w tej dramatycznej sytuacji stała się doświadczeniem nas wszystkich. Pomoc i wsparcie potrzebne są ogarniętej wojną Ukrainie, ale coraz bardziej również uchodźcom, którzy przyjeżdżają do nas z nadzieją, że znajdą bezpieczną przystań. Poczucia bezpieczeństwa i normalności najbardziej potrzebują ukraińskie dzieci, które muszą mierzyć się z traumą wojny, utraty domu, rozłąki z najbliższymi... Już teraz możemy
im pomóc, aby jak najszybciej mogły zacząć żyć normalnie.
Zbieramy na:
  • wyposażenie dzieci z Ukrainy w wyprawki szkolne i przedszkolne,
  • tworzenie miejsc spotkań i integracji dla przybyłych do Małopolski rodzin (matek z dziećmi),
  • organizację kursów nauki języka polskiego.
Koncert organizowany jest przez Radio Kraków we współpracy z Fundacją The Polish Modern Music Institute z siedzibą w Krakowie, która zbiera pieniądze na długofalową pomoc przeznaczoną na integrację uchodźców z Ukrainy w nowym środowisku.

Zbiórkę, która potrwa do 16 marca, można wspierać cały czas, dowolną kwotą – darczyńców prosimy o wpłaty na konto Fundacji The Polish Modern Music Institute.
Nr konta: PL 86 1020 2892 0000 5702 0725 3000.
Tytuł płatności: DZIECIOM UKRAINY.
SWIFT w przypadku transakcji z zagranicy - Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW, z dopiskiem: Dzieciom Ukrainy
Każda złotówka ma znaczenie!
Szczegóły na: www.radiokrakow.pl

Zobacz także

2022-03-23, godz. 17:07 Utwory w języku ukraińskim w Radiu Opole – poznaj specjalną playlistę! W czwartek (24.04) mija miesiąc od ataku Rosji na Ukrainę. W tym dniu, w geście solidarności z walecznym narodem ukraińskim, Radio Opole wyemituje utwory… » więcej 2022-03-22, godz. 10:34 Ruszył nabór do konkursu dla twórców ludowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 kwietnia! Radio Opole zaprasza do udziału w konkursie „Jawor – u źródeł kultury” 2022. To propozycja dla solistów i zespołów, kapel, śpiewaków i instrumentalistów… » więcej 2022-03-16, godz. 11:01 Twój e-PIT - dyżur telefoniczny eksperta w czwartek o 13:15 Zastanawiasz się, jak rozliczyć podatek? Zadzwoń do Radia Opole i zapytaj naszego eksperta! W czwartek (17.03) naszym gościem będzie Katarzyna Sekuła z Urzędu… » więcej 2022-03-15, godz. 12:36 Polski Ład – dyżur telefoniczny eksperta w środę (16.03) o 10:15 W środę (16.03) zapraszamy na kolejny dyżur ekspercki w sprawie Polskiego Ładu. Przypomnijmy, Radio Opole razem ze specjalistami z Krajowej Administracji Skarbowej… » więcej 2022-03-11, godz. 13:03 “Dzieciom Ukrainy” – koncert zespołu Dagadana w Radiu Kraków, transmisja w Radiu Opole! Szczytny cel i wyjątkowy wieczór w Radiu Kraków! 16 marca o godz. 19:00 w tamtejszym studiu muzycznym odbędzie się koncert zespołu Dagadana pt. "Dzieciom… » więcej 2022-03-10, godz. 10:05 Twój e-PIT - dyżur telefoniczny eksperta dziś o 13:15 Twój e-PIT i roczne rozliczenia podatkowe - o to będzie można zapytać dziś (10.03) naszego eksperta, Annę Grzyb z Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu. Przypomnijmy… » więcej 2022-03-08, godz. 13:04 Polski Ład - dyżur telefoniczny eksperta w środę od 10:15 „Polski Ład - nowa ulga podatkowa dla samotnych rodziców” - to temat środowego spotkania ze Sławomirą Plewką, Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Strzelcach… » więcej 2022-03-07, godz. 18:09 Bajki dla dzieci po ukraińsku! - Казки для дітей українською мовою! Nadzieja i uśmiech dla najmłodszych w obliczu wojny – ukraińskie bajki narodowe w Radiu dla Ciebie! Na stronie internetowej RDC publikowane będą opowiadania… » więcej 2022-03-04, godz. 19:42 WAŻNE! Листівка для біженців з України - ulotka dla uchodźców z Ukrainy [PL/EN/UA/RU] Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała informacje dla uchodźców z Ukrainy w formie ulotek w języku polskim, angielskim, ukraińskim i… » więcej 2022-03-03, godz. 10:08 Twój PiT 2021 i zmiany podatkowe - Polski Ład - dyżur telefoniczny eksperta dziś w Radiu Opole od 13:15 Dziś (03.02) w godz. 13:15 do 14:15 dyżur eksperta w zakresie akcji rozliczeń podatkowych PIT – Ulgi podatkowe w usłudze Twój e-PIT, będzie pełniła Katarzyna… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »