Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - na tę…
2021-05-21, 13:55 Autor: Paula Hołubowicz/Roman Juranek

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - na tę okazję Radio Opole przygotowało specjalne wydanie audycji

Duch Święty [fot. falco/Pixabay]
Duch Święty [fot. falco/Pixabay]
W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. To ważne wydarzenie przypominające nam o początkach Kościoła. Na ten wyjątkowy czas, Radio Opole przygotowało specjalne wydanie audycji "Forum wiary" i Czas mniejszości.Według Dziejów Apostolskich jest to pierwsze wydarzenie, które miało miejsce po zmartwychwstaniu Jezusa. Na zebranych w wieczerniku apostołów i Maryję zstąpił Duch święty pod postacią języków, jakby z ognia. Nagle apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach (ksenolalia) oraz otrzymali inne dary duchowe – charyzmaty.

O godz. 17:05 w niedzielę odbędzie się specjalne wydanie programu Forum wiary.
Ks. prof. Erwin Mateja opowie w nim o historii i obchodach tej uroczystości, natomiast ks. prof. Marek Lis przybliży nam wiedzę o działaniu Ducha Świętego w świecie i w nas, a ks. proboszcz Wojciech Pracki w ewangelickiej postylli objaśni nam Pismo św. na ten świąteczny dzień. Na audycję zaprasza Roman Juranek.

Swoistą kontynuacją tej tematyki będzie audycja o godzinie 20:05 "Schlesien Aktuell das Magazin". O znaczeniu tego święta opowie Duszpasterz Mniejszości narodowych ks. doktor Piotr Tarliński.

Jednym z Darów Ducha Świętego jest dar Umiejętności. Profesor Joanna Rostropowicz opowie o tym, jak ważne jest, aby uczyć się wielu języków. W audycji nie zabraknie również wiadomości kulturalnych.

Zobacz także

2021-05-27, godz. 12:20 Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa opolskiego - zapisy trwają do 7 czerwca Już 8 czerwca odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa opolskiego otrzymają możliwość… » więcej 2021-05-27, godz. 07:10 Zapraszamy na "Podróże z Helen" w każdy czwartek o godz. 10:00 W tym, co wydaje się nam zwyczajne, ona dostrzega piękno i wyjątkowość naszego kraju. Helen Mazanova - bo o niej mowa - to mieszkająca w Opolu blogerka z… » więcej 2021-05-26, godz. 13:46 Rusza druga edycja ogólnopolskiego konkursu "Samorząd dla Dziedzictwa" – poznaj szczegóły! Przed nami kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu nagradzającego gminy za modelowe opracowanie i wdrażanie gminnego programu opieki nad zabytkami. » więcej 2021-05-25, godz. 12:36 W środę słuchaj nas w Internecie, DAB+ i na alternatywnych częstotliwościach! Jeśli słuchasz Radia Opole na częstotliwości 103,2 MHz, w środę (26.05) przełącz się na Internet lub DAB+. Ze względu na prace konserwacyjne nadajnika… » więcej 2021-05-21, godz. 15:08 Świętujmy wspólnie Dzień Matki i Dziecka - Radio Opole i Cukry Nyskie zapraszają do udziału w konkursie. Do wygrania… Czy zastanawialiście się dlaczego Dzień Matki jest przed Dniem Ojca, lub co najlepszego odziedziczyliśmy po naszych mamach? Jeżeli nie, to lepiej pomyślcie… » więcej 2021-05-21, godz. 13:55 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - na tę okazję Radio Opole przygotowało specjalne wydanie audycji W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki. To ważne wydarzenie przypominające nam o początkach… » więcej 2021-05-20, godz. 14:04 W Światowym Dniu Pszczół zaglądamy do jedynej w Opolu miejskiej pasieki! [FILM, ZDJĘCIA] Pierwsza miejska pasieka w Opolu znajduje się na dachu Przychodni Odnowa i funkcjonuje już od roku. Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Pszczół… » więcej 2021-05-19, godz. 18:43 50-lecie SBB. "Gościnność tego miejsca jest natychmiast wyczuwalna" - dr Jacek Kurek z Muzeum w Chorzowie o Studiu M… Ta rozmowa w studiu muzycznym Radia Opole odbyła się z okazji 50-lecia zespołu SBB. Studio M im. SBB odwiedził dr Jacek Kurek z Muzeum w Chorzowie, który… » więcej 2021-05-14, godz. 11:00 Koza i Kuba Więcek z koncertem w ramach "Portu Kultury” - transmisje wideo na stronie NCK, transmisja audio w Radiu… Koza i Kuba Więcek, Baasch, Lor, Kroki, WaluśKraksaKryzys oraz Joanna Duda Trio wystąpią w ramach "Portu Kultury". Cykl organizowany jest przez Narodowe Centrum… » więcej 2021-05-10, godz. 14:33 „Moja ziemio wyśniona” - muzyczna podróż śladami III Powstania Śląskiego. Posłuchaj transmisji wyjątkowego… Koncert „Moja ziemio wyśniona” w Amfiteatrze Tysiąclecia – Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu - to wydarzenie, które będziemy transmitować… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »