2022-08-15, 20:50 Autor: PAP

ME w pływaniu - Stokowski szósty na 50 m st. grzbietowym (opis)

W poniedziałek Polacy wystąpili tylko w dwóch finałach podczas mistrzostw Europy w pływaniu w Rzymie. Kacper Stokowski zajął szóste, a Tomasz Polewka ósme miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Polska sztafeta mieszana w finale na 4x100 m stylem dowolnym była piąta.

Stokowski w finale na 50 m stylem grzbietowym przez dłuższy czas płynął równo z czołówką, jednak stracił siły w końcówce i ostatecznie uzyskał czas 24,99. Polewka z rezultatem 25,08 był ostatni. Złoto zdobył Grek Apostolos Christou z czasem 24,36, srebro Włoch Thomas Ceccon, a brąz Niemiec Ole Braunschweig.

We wtorek Polewka i Stokowski wezmą udział w eliminacjach na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Polska sztafeta mieszana w składzie Karol Ostrowski, Kamil Sieradzki, Anna Dowgiert i Aleksandra Polańska uzyskała czas 3.25,73 w finale na dystansie 4x100 m stylem dowolnym i zajęła piąte miejsce. Złoto wywalczyli Francuzi z czasem 3.22,80, srebro Brytyjczycy, a brąz Szwedzi. Spory niedosyt mogą czuć Włosi, którzy bardzo długo utrzymywali się w pierwszej trójce, jednak na ostatniej zmianie spadli na czwarte miejsce.

Kolejne rekordy ustanowił osiemnastoletni Rumun David Popovici. Zdobył złoto na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 1:42,97, co jest rekordem świata juniorów, a także rekordem Europy juniorów i rekordem mistrzostw Europy.

Finał na dystansie 1500 m stylem dowolnym zdominowały Włoszki - Simona Quadarella, która wcześniej była najlepsza na 800 m stylem dowolnym, zdobyła złoto, a Martina Caramignoli brąz. Srebro na 200 m żabką zdobyła inna reprezentantka gospodarzy - Martina Carraro.

Dwa medale w poniedziałek zdobyła Francuzka Marie Wattel - najpierw była druga w finale na 100 m stylem motylkowym, a później wywalczyła złoto wraz ze sztafetą mieszaną na dystansie 4x100 m stylem dowolnym. Dwa krążki zdobyła także Szwedka Louise Hansson, która była pierwsza na 100 m stylem motylkowym, a ze sztafetą uplasowała się na trzeciej pozycji.

1. Francja 3.22,80
 (Maxime Grousset, Charles Rihoux, Charlotte Bonnet, Marie Wattel)
2. Wielka Brytania 3.23,30
 (Thomas Dean, Matthew Richards, Anna Hopkin, Freya Anderson)
3. Szwecja 3.23,40
 (Bjoern Seeliger, Robin Hanson, Sarah Sjoestroem, Louise Hansson)

(PAP)

msl/ sab/

2024-07-14, godz. 19:30 USA/ Gubernator: mężczyzna, który zginął w zamachu na Trumpa, próbował chronić swoją rodzinę Mężczyzna śmiertelnie postrzelony podczas próby zabójstwa Donalda Trumpa zginął jako bohater, próbując zasłonić swoją rodzinę - powiedział w niedzielę… » więcej 2024-07-14, godz. 19:20 Mazowieckie/ Ratownicy uratowali czwórkę dzieci porwanych przez nurt Pilicy Ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie) uratowali czwórkę dzieci porwanych przez nurt Pilicy. Dzieci wraz z ojcem usiłowały przepłynąć w dmuchanych… » więcej 2024-07-14, godz. 19:10 Wimbledon - Alcaraz nie zwalnia tempa, znów jest królem Londynu (sylwetka) Carlos Alcaraz obronił wielkoszlemowy tytuł na kortach Wimbledonu, pokonując w finale - podobnie jak rok temu - najbardziej utytułowanego tenisistę w historii… » więcej 2024-07-14, godz. 19:10 Gen. Polko: zabezpieczenie wiecu Donalda Trumpa nie było na poziomie służb amerykańskich Znam standardy działania amerykańskich służb; tym razem zabezpieczenie wiecu tych standardów nie spełniło - powiedział PAP gen. Roman Polko, komentując… » więcej 2024-07-14, godz. 19:00 Beach Pro Tour - drugie miejsce Bryla i Łosiaka w Wiedniu (opis) Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali w finale turnieju elity cyklu Beach Pro Tour w Wiedniu z Norwegami Andersem Berntsenem Molem i Christianem… » więcej 2024-07-14, godz. 19:00 Turniej koszykarek w Poznaniu - Kowalewski: szukamy zawodniczek odważnych i decyzyjnych Turniejem w Poznaniu reprezentacja koszykarek zakończyła letnie przygotowania, które podporządkowane były listopadowym eliminacjom do mistrzostw Europy. 'Zaplusowały… » więcej 2024-07-14, godz. 19:00 Ekspert: przemoc polityczna w USA uległa normalizacji; Trump sam drwił z ataku na Nancy Pelosi Zamach na Trumpa to efekt postępującej od dawna normalizacji przemocy politycznej w USA - powiedział PAP Jacob Ware, ekspert Council for Foreign Relations (CFR)… » więcej 2024-07-14, godz. 19:00 Kujawsko-pomorskie/ Po wypadku normalny ruch na dk 56 w Wudzynie (aktl.2) Przywrócony został normalny ruch na drodze krajowej nr 56 w Wudzynie (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie w niedzielę zderzyły się dwa auta osobowe. Cztery osoby… » więcej 2024-07-14, godz. 18:50 CBC: 10 proc. Amerykanów popiera użycie siły, by Trump nie wrócił do władzy, a 7 proc. - by wrócił Po zamachu na Donalda Trumpa kanadyjska telewizja CBC zwróciła uwagę na wysoki poziom akceptacji dla użycia przemocy politycznej w społeczeństwie USA. Według… » więcej 2024-07-14, godz. 18:40 Beach Pro Tour - drugie miejsce Bryla i Łosiaka w Wiedniu (krótka) Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali w finale turnieju elity cyklu Beach Pro Tour w Wiedniu z Norwegami Andersem Berntsenem Molem i Christianem… » więcej