2021-03-21, 18:10 Autor: PAP

PŚ w biathlonie - triumfatorzy (dokumentacja)

Norweski biathlonista Johannes Thingnes Boe po raz trzeci z rzędu zdobył Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Najwięcej takich trofeów ma w dorobku Francuz Martin Fourcade - siedem w latach 2012-18.

W gronie triumfatorów PŚ nie ma żadnego Polaka. W 2009 roku drugie miejsce zajął Tomasz Sikora.

1992/1993 - Mikael Loefgren (Szwecja)
1993/1994 - Patrice Bailly-Salins (Francja)
1994/1995 - Jon Age Tyldum (Norwegia)
1995/1996 - Władimir Draczew (Rosja)
1996/1997 - Sven Fischer (Niemcy)
1997/1998 - Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia)
1998/1999 - Sven Fischer (Niemcy)
1999/2000 - Raphael Poiree (Francja)
2000/2001 - Raphael Poiree (Francja)
2011/2002 - Raphael Poiree (Francja)
2002/2003 - Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia)
2003/2004 - Raphael Poiree (Francja)
2004/2005 - Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia)
2005/2006 - Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia)
2006/2007 - Michael Greis (Niemcy)
2007/2008 - Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia)
2008/2009 - Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia)
2009/2010 - Emil Hegle Svendsen (Norwegia)
2017/2018 - Martin Fourcade (Francja)
2018/2019 - Johannes Thingnes Boe (Norwegia)
2019/2020 - Johannes Thingnes Boe (Norwegia)
2020/2021 - Johannes Thingnes Boe (Norwegia)

mm/ co/

2024-07-19, godz. 22:20 MP w tenisie - Kubka i Ewald w finale Najwyżej rozstawiona Martyna Kubka i Weronika Ewald zagrają w finale tenisowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Kozerkach. W męskich półfinałach wystąpią… » więcej 2024-07-19, godz. 22:20 Rosyjskie firmy pozbawione siły roboczej rekrutują pracowników w Afryce Rosyjskie agencje rekrutują afrykańskich specjalistów i pracowników niewykwalifikowanych, aby wypełnić próżnię po poległych na wojnie z Ukrainą, wcielonych… » więcej 2024-07-19, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, piątek 19 lipca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Piłkarz Jagiellonii Białystok Nene strzelił gola na 1:0 w 78. minucie meczu z Puszczą Niepołomice. To pierwsza… » więcej 2024-07-19, godz. 22:10 Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej - Jurczyk: nie ma się czym aż tak bardzo martwić „Nie ma się czym aż tak bardzo martwić po tym spotkaniu. Mecz meczowi nierówny, a też nie był on o stawkę” - powiedziała środkowa reprezentacji Polski… » więcej 2024-07-19, godz. 22:00 Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia - Puszcza 2:0 (opinie) Po meczu Jagiellonia - Puszcza (2:0) powiedzieli: Tomasz Tułacz (trener Puszczy Niepołomice): 'Gratulacje dla Jagiellonii za zwycięstwo, życzę jej też… » więcej 2024-07-19, godz. 22:00 Hołownia: przez interpretację immunitetu Romanowskiego dochodzi do obstrukcji wymiaru sprawiedliwości Marszałek Sejmu Szymon Hołownia ocenił, że przez rozszerzającą interpretację immunitetu Marcina Romanowskiego dochodzi do obstrukcji działania wymiaru… » więcej 2024-07-19, godz. 21:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (19-07-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wyniki i wygrane w grze Eurojackpotw dniu 2024-07-19Wyniki5 liczb ze zbioru 50… » więcej 2024-07-19, godz. 21:50 Liga duńska - gol Adama Buksy w debiucie w Midtjylland Piłkarz reprezentacji Polski Adam Buksa strzelił gola w swoim pierwszym występie w barwach Midtjylland. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Aarhus 1:1… » więcej 2024-07-19, godz. 21:40 Włochy/ Sądowa batalia o życie niedźwiedzicy w Trydencie W autonomicznej prowincji Trydent na północy Włoch trwa sądowa batalia o życie niedźwiedzicy, która zaatakowała i zraniła francuskiego turystę, gdy biegał… » więcej 2024-07-19, godz. 21:30 Ekstraklasa piłkarska – Śląsk – Lechia 0:1 (do przerwy) Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 0:1 do przerwy Bramka: 0:1 Tomasz Neugebauer (12). Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Jakub Jezierski. Sędzia: Patryk… » więcej