Radio Opole » Sport i turystyka
2023-08-18, 22:33 Autor: Grzegorz Frankowski

Opolska Odra nie zwalnia tempa. Niebiesko-czerwoni wygrali w Krakowie

Mecz Wisła - Odra Opole w Krakowie - [fot: Grzegorz Frankowski]
W meczu 5. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi piłkarze Odry Opole pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1. Po tej wygranej opolanie awansowali na drugie miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy.
Odra od początku grała bardzo uważnie w obronie i nie pozwalała zbytnio rozwinąć skrzydeł gospodarzom. W pierwszym minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły długo nie potrafiły stworzyć żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Po raz pierwszy Artur Haluch został zmuszony do interwencji w 12. minucie, kiedy musiał przerzucić piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Za chwilę z dystansu uderzał Krzyżanowski. Na szczęście piłka minęła światło bramki.

W odpowiedzi w 17. minucie Jakub Antczak wszedł odważnie w pole karne, ale jego uderzenie również było niecelne. Za chwilę drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Sapała z Wisły i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Opolanie z każdą kolejną minutą grali coraz lepiej i stwarzali coraz groźniejsze sytuacje.

W 37. min. nasz zespół powinien prowadzić 1:0, ale bardzo dogodnych sytuacji nie wykorzystali Antczak i Czapliński. W ostatniej minucie w końcu padł gol, niestety nie zdobyła go opolska drużyna. Niefortunną interwencję zaliczył Mateusz Kamiński, który skierował piłkę do własnej bramki i to Wisła schodziła do szatni prowadząc 1:0.

Po zmianie stron opolanie od razu ambitnie ruszyli do odrabiania strat. Okazji nie brakowało, ale zawodziła skuteczność, jak chociażby w 57. minucie, kiedy Niziołek z kilku metrów nie trafił do bramki. Swoje szanse mieli również Galan, Szrek, czy Czapliński. Opolanie mieli niemal cały czas przewagę, prowadzili grę, częściej byli w posiadaniu piłki i w końcu zdołali doprowadzić do wyrównania.

W 81. min. w polu karnym świetnie znalazł się się Piotr Żemło i strzela na 1:1. Trzy minuty później kolejną dobrą akcję niebiesko-czerwonych z kilku metrów, tym razem skutecznym strzałem do pustej bramki, wykończył rezerwowy Din Sula. W doliczonym czasie gry, po klasycznym kontrataku, ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 3:1 dla Odry.

- To był szalony mecz - mówi Adam Nocoń, trener opolskiej drużyny. - Sytuacja się bardzo szybko zmieniała. Nawet dobrze graliśmy uważam jedenastu na jedenastu i ta kartka powiem szczerze nas uspokoiła. Przypadkowa bramka ze stałego fragmentu gry, ale mój zespół nie zwątpił, grał dalej swoje. Ważne było to, żeby nie zwątpiła drużyna. Była jedna dogodna sytuacja, druga sytuacja i mogli trochę spuścić z tonu, ale dalej graliśmy konsekwentnie. najważniejsza bramka na 1:1. Potem 2:1, piękne akcje, kontry. Bardzo się cieszymy, bo wygrać na Wiśle wygrać, to jest wielki sukces.

- Zagraliśmy dobre spotkanie i w nagrodę zdobywamy trzy punkty - dodaje Piotr Żemło, strzelec pierwszej bramki dla opolan. - Przypadkowy gol dla rywali, samobój, piłka poszła po głowie. Później zaczęliśmy jeszcze bardziej napierać i mogliśmy strzelić dużo więcej bramek niż trzy. Przyjechaliśmy tutaj zdeterminowani, żeby wygrać i osiągnęliśmy cel.

W następnym meczu o ligowe punkty Odra Opole zagra na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec.
Adam Nocoń
Piotr Żemło

Sport i turystyka

2024-06-11, godz. 11:00 Cross Country Running już w ten weekend w Baborowie Ponad 7 kilometrów będzie liczyć główny dystans tegorocznego 33. Biegu Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego. Trasa została wyznaczona po drogach miejscowego… » więcej 2024-06-10, godz. 17:30 Brzeskie piłkarki z Pucharem Tymbarku. Były najlepsze na Stadionie Narodowym Piłkarki UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej z Brzegu wygrały Puchar Tymbarku na Stadionie Narodowym w Warszawie. » więcej 2024-06-09, godz. 16:43 Szczypiorniści Politechniki Opolskiej najlepszą akademicką drużyną w kraju Drużyna Politechniki Opolskiej została akademickim mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W finale rozegranym w Stegu Arenie w Opolu gospodarze zawodów… » więcej 2024-06-09, godz. 14:08 Były rekordy szybkości i frekwencji. Za nami XI Bieg Nyski 11. Bieg Nyski okazał się najszybszy z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950… » więcej 2024-06-08, godz. 11:00 Tenisowy turniej dla amatorów z okazji Dni Opola Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w następny weekend (15-16.06) w czterech tenisowych ośrodkach w Opolu. » więcej 2024-06-06, godz. 15:12 Nysa ma stary-nowy stadion. W sobotę otwarcie obiektu Polonii Nysa Nowe trybuny na ok. 2 tysiące widzów, zadaszenie, nowa murawa, szatnie i oświetlenie. Dodatkowo nowoczesna bieżna, przeznaczona do treningu lekkoatletycznego… » więcej 2024-06-05, godz. 17:15 Górnik Zabrze, GKS Katowice i jedna niespodzianka. Plan przygotowań Odry Opole do nowego sezonu 16 czerwca Odra Opole rozpocznie przygotowania do sezonu 2024/2025 Fortuna 1. Ligi. W planie 6 sparingów z drużynami z ekstraklasy i 2. Ligi oraz obóz przygotowawczy… » więcej 2024-06-05, godz. 14:45 Uczcili pamięć Jerzego Klempela - najwybitniejszego piłkarza ręcznego w historii Już po raz 19. młodzi szczypiorniści z całego województwa uczcili pamięć Jerzego Klempela - wybitnego piłkarza ręcznego, który swoją przygodę z tym… » więcej 2024-06-05, godz. 12:45 Katarzyna Połeć dłużej w Opolu. UNI Opole kompletuje kadrę na kolejny sezon Katarzyna Połeć przedłużyła kontrakt z opolską 'Watahą'. Doświadczona środkowa będzie reprezentowała barwy UNI Opole także w sezonie 2024/2025. Będzie… » więcej 2024-06-05, godz. 11:03 Reprezentant Francji nowym rozgrywającym PSG Stali Nysa PSG Stal Nysa rozpoczęła kompletowanie składu na nowy sezon Polskiej Ligi Siatkówki. Siódmy zespół poprzednich rozgrywek poinformował ostatnio, że w kolejnym… » więcej