Radio Opole » Sport i turystyka
2023-01-16, 22:18 Autor: Grzegorz Frankowski

W siatkarskich derbach regionu górą kędzierzyńska ZAKSA

Mecz ZAKSA - Warta - [fot: Mario]
W spotkanie dwóch najlepszych drużyn Opolszczyzny w siatkarskiej PlusLidze Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle po emocjonujących zawodach pokonała PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:19, 25:21). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany kapitan trójkolorowych Aleksander Śliwka.
Już pierwszy set dostarczył sporo emocji. Początkowo lepiej radzili sobie goście, którzy jako pierwsi zbudowali kilkupunktową przewagę i po wielu dobrych akcjach objęli prowadzenie 9:5. Trójkolorowi nie zamierzali jednak łatwo oddać pola rywalom. Cierpliwa gra kędzierzynian przyniosła pożądany efekt i gospodarze doprowadzili do remisu 10:10, a później 13:13. Dwa kolejne punkty zdobywa Stal i trener Sammelvuo bierze czas dla swojego zespołu. To się opłaciło, bo ZAKSA szybko doprowadza do remisu 16:16, a następnie wychodzi na prowadzenie 19:16. To nie był jeszcze koniec emocji, bo Stal zdołała doprowadzić do remisu 22:22. Końcówka należała już do kędzierzynian. ZAKSA zdobyła trzy punkty z rzędu i wygrała seta 25:22.

Druga odsłona również trzymała w napięciu. Obie drużyny twardo walczyły o każdy punkt, a wynik zazwyczaj kręcił się wokół remisu. Tak było do stanu 13:13. Trzy kolejne punkty zdobywają mistrzowie Polski i wypracowanej przewagi nie oddali już do końca. Rozpędzona ZAKSA wygrała pewnie 25:19 i objęła prowadzenie 2:0.

W następnej partii ekipa z Nysy rozpoczęła z dużym animuszem, co w pewnym momencie przełożyło się na ich prowadzenie 11:8. Za chwilę cztery asy serwisowe Aleksandra Śliwki wyprowadziły gospodarzy na jednopunktowe prowadzenie. Stal odpowiedziała najlepiej jak tylko mogła i za moment to goście wygrywali 15:14. W decydujących fragmentach seta ZAKSA zaprezentowała swoją najlepszą siatkówkę, wygrała 25:21, a całe spotkanie 3:0.

- Chcieliśmy zrewanżować się za porażkę z pierwszego spotkania i to udało się zrobić – mówi Aleksander Śliwka, kapitan ZAKSY. - Nysa nie dawała się złamać przez dłuższy czas. Udało nam się wygrać dwie końcówki. W trzecim secie odwrócić tego seta, który nam powoli uciekał. Także jesteśmy bardzo zadowoleni, bo zagraliśmy dobre spotkanie.

- Rywal był lepszy i wygrał zasłużenie – dodaje Rafał Buszek, zawodnik Stali. - Grali bardzo solidną siatkówkę i tak naprawdę czekali na nasze błędy i w każdym secie traciliśmy sporo punktów w jednym ustawieniu. To napędzało grę ZAKSY i wynik jest taki, jak to wyglądało na boisku.
Aleksander Śliwka
Rafał Buszek

Sport i turystyka

2024-05-22, godz. 23:35 MKS Kluczbork ogrywa 3:0 Ruch Zdzieszowice i sięga po wojewódzki Puchar Polski MKS Kluczbork po raz pierwszy w swojej historii zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Podopieczni Łukasza Ganowicza ograli Ruch Zdzieszowice 3:0. » więcej 2024-05-22, godz. 10:32 Finał regionalnego Pucharu Polski w Kluczborku. Transmisja w Radiu Opole Ruch Zdzieszowice zmierzy się z MKS Kluczbork w finale regionalnego Pucharu Polski. To piłkarskie widowisko obędzie się na stadionie miejskim w Kluczborku. » więcej 2024-05-20, godz. 21:50 Adam Swaczyna i Marcin Nowakowski oficjalnie odchodzą z kędzierzyńskiej ZAKSY Trener Adam Swaczyna przestał oficjalnie prowadzić zespół siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny pożegnał się również… » więcej 2024-05-20, godz. 14:39 Zapaśniczka Orła Namysłów piąta na mistrzostwach Europy w Grecji Karolina Loianich z Orła Namysłów zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Europy w zapasach kobiet do lat 15. Debiutująca w tak prestiżowej imprezie zawodniczka… » więcej 2024-05-19, godz. 17:24 Odra Opole remisuje przy Konwiktorskiej z Polonią Warszawa Odra Opole zremisowała z Polonią Warszawa 1:1 w ramach 33. kolejki Fortuna I Ligi. » więcej 2024-05-19, godz. 09:37 "Jedziemy do Warszawy po trzy punkty i po marzenia". Odra Opole gra z Polonią Przed piłkarzami opolskiej Odry przedostatni mecz w tym sezonie. W spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi niebiesko-czerwoni zagrają w stolicy z Polonią. Zespół… » więcej 2024-05-18, godz. 19:15 III liga piłki nożnej: MKS Kluczbork bez punktów w Pawłowicach Śląskich Nie udał się wyjazd piłkarzom MKS-u Kluczbork do Pawłowic Śląskich. W meczu 31. kolejki rozgrywek III ligi drużyna trenera Łukasz Ganowicza przegrała… » więcej 2024-05-18, godz. 12:15 MKS Kluczbork po raz kolejny zagra w delegacji. Rywalem Pniówek Pawłowice W meczu 31. kolejki rozgrywek III ligi piłki nożnej MKS Kluczbork zagra ponownie na wyjeździe przeciwko Pniówkowi Pawłowice. Po ostatnim remisie w Turzy Śląskiej… » więcej 2024-05-17, godz. 21:45 Ada Adamek zostaje z watahą. Kapitan UNI Opole przedłużyła kontrakt Kapitan siatkarskiej drużyny UNI Opole Ada Adamek przedłużyła kontrakt z zespołem opolskich 'Wilczyc'. Siatkarka spędzi tym samym piąty z rzędu sezon w… » więcej 2024-05-17, godz. 13:15 Kajakarze na starcie! Długodystansowe mistrzostwa w ten weekend w Turawie Turawskie akweny w najbliższy weekend (18-19.05) opanują kajakarze. Na Jeziorze Dużym odbędą się Długodystansowe Mistrzostwa Opolski w kajakarstwie klasycznym… » więcej