Radio Opole » Sport i turystyka
2022-12-21, 20:14 Autor: Jakub Biel

Stal Nysa na zwycięskiej ścieżce. Pewna wygrana z Cuprum Lubin

Stal Nysa - Cuprum Lubin [fot. Jakub Biel]
To był bardzo miły i przyjemny prezent siatkarzy PSG Stal Nysa dla kibiców. "Żółto-niebiescy" w ostatnim domowym meczu przed świętami pokonali Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:21, 25:21). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano kapitana Stali Kamila Kwasowskiego.
Goście z Lubina rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 3:0, jednak PSG Stal Nysa szybko wróciła na właściwe tory i doprowadziła do wyrównania. Kąśliwe zagrywki i dobra praca systemu blok-obrona pozwoliły nysanom osiągnąć 2-3 punktowe prowadzenie. Dobrze w spotkanie weszli Zou El Graoui i Tsima Zhukouski. Pierwszy dobrze serwował, a drugi precyzyjnie rozgrywał.

W środkowej części seta goście z Lubina doprowadzili do wyrównania. Można jednak powiedzieć, że w wielu stykowych sytuacjach po prostu sprzyjało im szczęście. W decydującą część pierwszego seta z przewagą wchodzili jednak gospodarze, którzy prowadzili 20:18.

Gospodarze nie wypuścili z rąk prowadzenia i wygrali pierwszą partię 25:21.

Scenariusz drugiej partii był podobny. Również przez większość seta gra była wyrównana, jednak cały czas to Stal Nysa była na prowadzeniu. Cuprum Lubin nie mógł przełamać "Stalowców", a Ci ponownie wygrali partię do 21.

Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando "Żółto-niebieskich", którzy już na początku wyszli na prowadzenie 5:2. Ponownie dobrze w polu zagrywki spisywał się Zou El Graoui. Stal utrzymywała prowadzenie również w środkowej części trzeciego seta prowadząc 13:11, 16:11 i 18:13.

Stal upodobała sobie wynik 21 po stronie przeciwników, bo i ta partia zakończyła się wygraną 25:21.

Spotkanie podsumował Michał Gierżot:

- Chyba nie było momentu w meczu, gdzie go w ogóle nie kontrolowaliśmy. To nie było tak, że w końcówce uciekaliśmy, tylko całe sety z przewagą dwu-, trzy-, czteropunktową. To była tak duża wywalczona przewaga, że właściwie nie było już o co grać. Jesteśmy bardzo niebezpieczni w wielu elementach. Dzisiaj na szczęście te elementy funkcjonowały. Wiadomo, że mamy swoje problemy, ale możemy z każdym wygrywać, z każdym przegrywać. To jest taka liga i trzeba w każdym meczu dawać z siebie 100%.
Michał Gierżot

Sport i turystyka

2024-06-10, godz. 17:30 Brzeskie piłkarki z Pucharem Tymbarku. Były najlepsze na Stadionie Narodowym Piłkarki UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej z Brzegu wygrały Puchar Tymbarku na Stadionie Narodowym w Warszawie. » więcej 2024-06-09, godz. 16:43 Szczypiorniści Politechniki Opolskiej najlepszą akademicką drużyną w kraju Drużyna Politechniki Opolskiej została akademickim mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W finale rozegranym w Stegu Arenie w Opolu gospodarze zawodów… » więcej 2024-06-09, godz. 14:08 Były rekordy szybkości i frekwencji. Za nami XI Bieg Nyski 11. Bieg Nyski okazał się najszybszy z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950… » więcej 2024-06-08, godz. 11:00 Tenisowy turniej dla amatorów z okazji Dni Opola Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w następny weekend (15-16.06) w czterech tenisowych ośrodkach w Opolu. » więcej 2024-06-06, godz. 15:12 Nysa ma stary-nowy stadion. W sobotę otwarcie obiektu Polonii Nysa Nowe trybuny na ok. 2 tysiące widzów, zadaszenie, nowa murawa, szatnie i oświetlenie. Dodatkowo nowoczesna bieżna, przeznaczona do treningu lekkoatletycznego… » więcej 2024-06-05, godz. 17:15 Górnik Zabrze, GKS Katowice i jedna niespodzianka. Plan przygotowań Odry Opole do nowego sezonu 16 czerwca Odra Opole rozpocznie przygotowania do sezonu 2024/2025 Fortuna 1. Ligi. W planie 6 sparingów z drużynami z ekstraklasy i 2. Ligi oraz obóz przygotowawczy… » więcej 2024-06-05, godz. 14:45 Uczcili pamięć Jerzego Klempela - najwybitniejszego piłkarza ręcznego w historii Już po raz 19. młodzi szczypiorniści z całego województwa uczcili pamięć Jerzego Klempela - wybitnego piłkarza ręcznego, który swoją przygodę z tym… » więcej 2024-06-05, godz. 12:45 Katarzyna Połeć dłużej w Opolu. UNI Opole kompletuje kadrę na kolejny sezon Katarzyna Połeć przedłużyła kontrakt z opolską 'Watahą'. Doświadczona środkowa będzie reprezentowała barwy UNI Opole także w sezonie 2024/2025. Będzie… » więcej 2024-06-05, godz. 11:03 Reprezentant Francji nowym rozgrywającym PSG Stali Nysa PSG Stal Nysa rozpoczęła kompletowanie składu na nowy sezon Polskiej Ligi Siatkówki. Siódmy zespół poprzednich rozgrywek poinformował ostatnio, że w kolejnym… » więcej 2024-06-04, godz. 17:32 Rajd rowerowy w Baborowie upamiętni znanego animatora sportu Nie lada wyzwanie czeka na wszystkich uczestników organizowanego po raz pierwszy w Baborowie Rajdu Rowerowego 'Cross Country XC - Poligon' im. Stanisława To… » więcej