Radio Opole » Sport i turystyka
2022-04-24, 20:42 Autor: Jakub Biel

Weegree wygrywa i odwraca losy serii. Ćwierćfinał rozstrzygnie się w Opolu

Weegree AZS Politechniki Opolskiej [fot. facebook klubu]
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wygrali 4. mecz ćwierćfinału play-off z GKS-em Tychy 85:74 (22:18, 23:18, 15:16, 25:22) i przedłużyli swoje szanse na awans do półfinału rozgrywek. O losie tej rywalizacji zadecyduje spotkanie numer 5, które rozegrane zostanie w Opolu.
Pierwsze punkty tego spotkania zaliczył Szymon Kiwilsza celnym rzutem za dwa punkty. Szybko odpowiedzieli gospodarze, rzuty celne zaliczyli Wieloch i Koperski z rzutów osobistych. Było to pierwsze i jedyne prowadzenie gospodarzy w pierwszej części gry, gdyż błyskawicznie odpowiedział celnym rzutem za 3 punkty Patryk Wilk, a dwa kolejne dorzucił Jakub Kobel.

Opolanien utrzymywali minimalną przewagę i dopiero pod koniec kwarty wypracowali sobie najwyższe 6-punktowe prowadzenie, po trafieniu Jodłowskiego na 22:16.

Druga kwarta to ponownie wzajemna wymiana ciosów, jednak z przebiegu gry lepsi wydawali się koszykarze Weegree AZS-u, którzy sumiennie i powoli powiększali przewagę. Najwyższe prowadzenie opolan to różnica 12 punktów (35:23) w 16. minucie meczu. Na przerwę akademicy z Opola schodzili z przewagą 9 punktów.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli gospodarze. Tyszanie zbliżyli się do akademików na 2 punkty, gdy Łukasz Diduszko rzucił za „trzy”, zrobiło się 50:48 dla opolan.

Kamil Sadowski, trener opolan wziął czas, a po przerwie kluczową rolę w grze akademików odegrali Jodłowski, Piszczatowski i Krefft, którzy dali oddech gościom, wykorzystując swoje rzuty. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem opolan 60:52.

Ostatnią część gry ambitnie rozpoczęli tyszanie. Trafił Mąkowski, ale ''trójką'' odpowiedział Krefft. Ważne punkty opolanom akcją 2+1 zapewnił Michał Jodłowski, który ponownie wypracował 12-punktowe prowadzenie.

5 minut przed końcem meczu opolanie prowadzili 74:63, ale tyszanie rzucili się do odrabiania strat. Przy rzucie za ''trzy'' faulowany był Koperski, który wykorzystał trzy rzuty osobiste. Kolejne punkty dorzucił Mąkowski i zrobiło się 74:68. Stratę tyszan do 3 punktów na 2,5 minuty przed końcem zmniejszył Wieloch. Odpowiedział Jakub Kobel rzutem za ''dwa''.

Kluczowy rzut tego spotkania akademicy z Opola oddali na 1:23 przed końcem meczu. Wówczas ''trójką'' popisał się Dominik Rutkowski. Prowadzenie Weegree nie było już zagrożone i opolanie wygrali mecz 85:74.

Decydujące spotkanie ćwierćfinałowej serii odbędzie się więc w Opolu. Akademicy z GKS-em zagrają w środę o godzinie 18:00.

Sport i turystyka

2024-06-20, godz. 18:16 Rafał Szymura w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Wraca po 5 latach przerwy Rafał Szymura kolejnym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klub poinformował, że doświadczony przyjmujący wraca do kędzierzyńskiej ZAKSY po… » więcej 2024-06-20, godz. 07:30 Basen w Głubczycach gotowy na rozpoczęcie wakacji W najbliższą sobotę (22.06) otwarcie letniego basenu w Głubczycach. Będzie dostępny dla mieszkańców przez całe wakacje. W tym roku dodatkową atrakcją… » więcej 2024-06-19, godz. 11:54 Basen napełniony, grille czekają, będzie wakacyjny wypoczynek w Bąkowie Gotowy do sezonu letniego jest Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie, koło Kluczborka. » więcej 2024-06-18, godz. 23:00 Srebrne medale opolskich kajakarzy na mistrzostwach Europy Dwa medale kajakarzy AZS Politechniki Opolskiej na mistrzostwach Europy seniorów w węgierskim Szeged. Srebrne krążki w konkurencjach olimpijskich przywieźli… » więcej 2024-06-18, godz. 20:47 Borja Galan odchodzi z opolskiej Odry Borja Galan, jeden z liderów Odry Opole w ostatnim sezonie Fortuna 1. Ligi po wypełnieniu kontraktu odchodzi z klubu przy Oleskiej. » więcej 2024-06-18, godz. 13:53 Polska trzecią drużyną Europy w piłce nożnej... literatów. W składzie reprezentant powiatu głubczyckiego Wiesław Janicki z Pietrowic Głubczyckich, wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski pisarzy, zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na… » więcej 2024-06-18, godz. 06:28 Kędzierzyńska ZAKSA pozyskała nowego atakującego Mateusz Rećko, najlepszy zawodnik minionego sezonu TAURON 1. Ligi podpisał kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ. Nowy nabytek trójkolorowych gra na pozycji a… » więcej 2024-06-16, godz. 17:01 Euro 2024. Polska przegrywa z Holandią 1:2. "Zwycięstwo było blisko" Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1:2 (1:1) w rozegranym w Hamburgu meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-16, godz. 10:00 Euro 2024. Znamy składy drużyn w meczu Polska - Holandia Polscy piłkarze meczem z Holandią w Hamburgu o godz. 15:00 rozpoczną udział w mistrzostwach Europy. Zagrają bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, ale… » więcej 2024-06-15, godz. 19:00 Stalowa Wola najlepsza w Mistrzostwach Polski Football Academy Największa sieć szkółek piłkarskich w Polsce - Football Academy zorganizowała w Opolu XI Mistrzostwa Polski FA, czyli rywalizacji grup należących do fundacji… » więcej