Radio Opole » Sport i turystyka
2022-04-11, 22:01 Autor: Jakub Biel

"Wilczyce" kończą na ćwierćfinale. Grupa Azoty Chemik Police z awansem do półfinału

UNI Opole [fot. Jakub Biel]
Siatkarki UNI Opole przegrały drugie ćwierćfinałowe starcie z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25) i na tej fazie zakończyły tegoroczną rywalizację w siatkarskiej Tauron Lidze. Pierwsze spotkanie tych dwóch zespołów również zakończyło się zwycięstwem Chemika i to zawodniczki z Pomorza dołączyły do Developresu Bella Dolina Rzeszów i ŁKS-u Commercecon Łódź, które już zameldowały się w półfinałach.
"Wilczyce" zapowiadały, że będą chciały sprawić niespodziankę i pokazał to już pierwszy set tego spotkania, którego rozstrzygnięcie nastąpiło po grze na przewagi. Minimalnie lepsze okazały się bardziej doświadczone zawodniczki z Pomorza, które pierwszego seta wygrały 27:25.

Początek drugiej partii także był wyrównany, jednak powoli zaczęła się zarysowywać przewaga mistrzyń Polski, które metodycznie pracowały nad powiększaniem przewagi. W tej odsłonie Grupa Azoty Chemik Police pokazała ile siatkarkom z Opola jeszcze brakuje do reprezentowania najwyższego poziomu. Pomorzanki wygrały tę partię 25:13.

Niestety, dla kibiców z Opola, trzecia partia tego pojedynku przebiegała podobnie, jak set numer 2. Pełne wiary we własne umiejętności zawodniczki z Polic punktowały opolskie siatkarki. Już na początku seta osiągnęły 8-punktowe prowadzenie 10:2 i pewnie zmierzały po zwycięstwo w meczu i całej serii ćwierćfinałowej. Kolejna faza seta tylko powiększyła (17:6) prowadzenie Chemika. Ostatecznie siatkarki z Pomorza wygrały trzeciego seta 25:8.

Grupa Azoty Chemik Police zwyciężyła w serii 2:0 i zameldowała się w półfinale mistrzostw Polski i dołączyła tym samym do Developresu Bella Dolina Rzeszów oraz ŁKS-u Commercecon Łódź. Ostatniego półfinalistę wyłoni trzeci mecz między Ił Capital Legionovią Legionowo i Grotem Budowlanymi Łódź.

Trener UNI Opole Nicola Vettori tak podsumował ten mecz:

- Zaczęliśmy bardzo dobrze. niemal w każdym elemencie byliśmy precyzyjni. Precyzyjni w przyjęciu, mocni w ataku. Niestety o dwie piłki mocniejszy był nasz rywal. Taka jest właśnie różnica między zespołami, które walczą o złoto, a drużynami, które są niżej w tabeli. Zespoły lepsze o klasę potrafią grać na tym samym poziomie cały czas.
Nicola Vettori

Sport i turystyka

2024-06-24, godz. 14:40 Patryk Stosz trzeci na mistrzostwach Polski w kolarstwie Patryk Stosz z kolejnym sukcesem na koncie. Tym razem kolarz z Kluczborka, który na co dzień ściga się w zawodowej grupie austriackiej Team Felt Felbermayr… » więcej 2024-06-22, godz. 17:10 Kolejarz Opole przegrał ze Startem Gniezno Kolejarz Opole nie dał rady liderowi i przegrał na własnym torze ze Startem Gniezno 41:49 w ramach 5. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. » więcej 2024-06-22, godz. 07:38 Mateusz Kamiński na dłużej w Odrze Opole Mateusz Kamiński zostaje na kolejny sezon w Odrze Opole. Kapitan niebiesko-czerwonych przedłużył umowę z klubem przy Oleskiej do końca czerwca 2025 roku. » więcej 2024-06-21, godz. 14:00 Patryk Stosz wygrywa kolarski klasyk na Mauritiusie Patryk Stosz wygrał jednodniowy kolarski klasyk na Mauritiusie. Pochodzący z Kluczborka kolarz zawodowej grupy Team Felt Felbermayr wyprzedził na mecie reprezentanta… » więcej 2024-06-21, godz. 12:14 "To bardzo wymagający przeciwnik". Polscy piłkarze grają na Euro "mecz o wszystko" Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra dzisiaj (21.06) drugi mecz na mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zmierzą się w Berlinie z zespołem Austrii… » więcej 2024-06-21, godz. 12:00 EURO 2024. Kluczborski sędzia piłkarskiej Ekstraklasy stawia na Polaków 'Reprezentacja Polski wygra dzisiejszy (21.06) mecz z Austrią na EURO 2024 w Niemczech'. To prognoza Jarosława Przybyła, doświadczonego arbitra piłkarskiej… » więcej 2024-06-20, godz. 18:16 Rafał Szymura w kędzierzyńskiej ZAKSIE. Wraca po 5 latach przerwy Rafał Szymura kolejnym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Klub poinformował, że doświadczony przyjmujący wraca do kędzierzyńskiej ZAKSY po… » więcej 2024-06-20, godz. 07:30 Basen w Głubczycach gotowy na rozpoczęcie wakacji W najbliższą sobotę (22.06) otwarcie letniego basenu w Głubczycach. Będzie dostępny dla mieszkańców przez całe wakacje. W tym roku dodatkową atrakcją… » więcej 2024-06-19, godz. 11:54 Basen napełniony, grille czekają, będzie wakacyjny wypoczynek w Bąkowie Gotowy do sezonu letniego jest Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy w Bąkowie, koło Kluczborka. » więcej 2024-06-18, godz. 23:00 Srebrne medale opolskich kajakarzy na mistrzostwach Europy Dwa medale kajakarzy AZS Politechniki Opolskiej na mistrzostwach Europy seniorów w węgierskim Szeged. Srebrne krążki w konkurencjach olimpijskich przywieźli… » więcej