Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-11, 21:25 Autor: Wiktoria Konieczna

WBP w Opolu: pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z udziałem publiczności

Spotkanie plenerowe z Andrzejem Stasiukiem - "Zaczytane Opolskie" [fot. Wiktoria Konieczna]
Spotkanie plenerowe z Andrzejem Stasiukiem - "Zaczytane Opolskie" [fot. Wiktoria Konieczna]
Gościem kolejnej odsłony akcji „Zaczytane Opolskie” był ceniony dramaturg i eseista Andrzej Stasiuk. To laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego książki są tłumaczone na wszystkie języki europejskie. Po dwóch latach powraca z nową książką „Przewóz”, o której opowiedział czytelnikom podczas plenerowego spotkania, które odbyło się w ogrodzie opolskiej WBP.
- To najważniejszy twórca średniego pokolenia polskiej literatury – mówi Violetta Łabędzka, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. - Prozaik, eseista, kojarzy z wydawnictwem "Czarny", które jest znane wielu czytelnikom. Po dwóch latach powraca z niełatwą książką - "Przewóz". Myślę, że warto po nią sięgnąć. Opowiada o czasach II wojny światowej, na pograniczu dwóch różnych kultur, dwóch różnych krajów, emocji, zachowań. Książka oczywiście jest dostępna w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Liczba osób biorących udział w spotkaniu ze względu na pandemię była ograniczona. Transmisja tego wydarzenia była dostępna w sieci, m.in. na facebookowym profilu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkanie poprowadziła Anna Sańczuk.
Violetta Łabędzka

Kultura i rozrywka

2024-11-03, godz. 13:03 Rusza 22. Opolska Jesień Literacka. Na początek przypomnienie poety Jana Goczoła Przed nami inauguracja 22. Opolskiej Jesieni Literackiej. Zaplanowano 10 spotkań autorskich, których gośćmi będą między innymi: Dorota Masłowska, Tomasz… » więcej 2024-10-31, godz. 20:00 Zakaz gry w karty i kości, ograniczenie sprzedaży kawy w edyktach na wystawie w Opolu Przed Archiwum Państwowym w Opolu stanęła nowa wystawa plenerowa. Tym razem zobaczymy edykty XIX-wieczne, które są w dużej ilości przechowywane w archiwum… » więcej 2024-10-31, godz. 18:55 Galeria Sztuki Współczesnej proponuje projekt zatytułowany "T@niec" W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu rusza projekt T@niec, który zakłada utrzymanie i rozbudowanie programu tanecznego w galerii. » więcej 2024-10-31, godz. 14:30 W Białej będą wspominać zmarłego księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego W kresowych klimatach upłyną zaduszki artystyczne w Białej. Koncert pt. „Światło pamięci - wspomnienia, które nigdy nie gasną” odbędzie się 3 li… » więcej 2024-10-31, godz. 09:00 Seminarium Śląskie: Hobbit, poezja, romanse wydane w języku śląskim Ostatnim punktem tegorocznego Seminarium Śląskiego było spotkanie poświęcone literaturze opisanej po śląsku. Pejter Długosz od lat prowadzi rodzinne wydawnictwo… » więcej 2024-10-30, godz. 19:00 Nasza Szkoła z Opola odebrała certyfikat wykorzystania najnowszej technologii [ZDJĘCIA] Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nasza Szkoła w Opolu znana jest z innowacyjnych rozwiązań nauczania. Pełna jest sportu, kultury i piosenek autorskich wykonywanych… » więcej 2024-10-30, godz. 17:30 Powojenna droga do Opola w filmie opolskiej artystki Opolska twórczyni Agnieszka Plech zaprasza na premierę swojego filmu, który wykonała w ramach stypendium 'Marszałkowskie Talenty'. » więcej 2024-10-30, godz. 11:00 Kolejna edycja Jazzowych Zaduszek w Kluczborku. Można posłuchać, jak brzmi lira korbowa Na kolejną edycję Jazzowych Zaduszek zaprasza w sobotę 2 listopada Centrum Kultury w Kluczborku. Gwiazdą będzie Kasia Bortnik. » więcej 2024-10-29, godz. 18:00 Opolanie czytali wiersze Zbigniewa Herberta w setną rocznicę jego urodzin Na ulicy Krakowskiej w Opolu czytano dziś (29.10) wiersze Zbigniewa Herberta. Twórczość tego poety, eseisty i dramatopisarza postanowiła przypomnieć w setną… » więcej 2024-10-28, godz. 21:34 Seminarium Śląskie: Różne czynniki wpływają na naszą tożsamość - mówi historyczka sztuki W ramach XXIX Seminarium Śląskiego w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu odbywają się wydarzenia kulturalne. Jednym z nich było spotkanie z dyrektorką… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »