Radio Opole » Rewiry kultury Radia Opole » Archiwalne audycje z lat 2016-2021 » 'Bariery twórcze wynikają z tego, że nie do końca…
2021-09-24, 21:57 Autor: Barbara Beuth

"Bariery twórcze wynikają z tego, że nie do końca wiemy, czy możemy siebie lubić..." - Tańka Szafraniec opowiada o akceptowaniu własnej twórczości, powstaniu albumu "Mozaika" i tworzeniu muzyki w gronie rodzinnym

Tatiana Szafraniec [fot. Aleksandra Kamińska]
Tatiana Szafraniec [fot. Aleksandra Kamińska]
W cyklu Sekretne Życie Piosenki w Rewirach Kultury, zagościła Tańka Szafraniec - wokalistka i autorka piosenek. To absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczona w występach w muzycznych programach telewizyjnych, a także w latach towarzyszenia w chórkach najpopularniejszym polskim artystom, takim jak Zbigniew Wodecki, Dorota Miśkiewicz, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, czy Ania Rusowicz.

Premiera autorskiej płyty Tańki Szafraniec "MOZAIKA" została zaplanowana na 1 października 2021. Na antenie autorka rozmawiała z Basią Beuth o tym czym jest "Mozaika" kobiecości, dlaczego jej pierwsza płyta powstawała "za długo" oraz jak doszło do elektronicznej aranżacji do wiersza Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Pojawia się także wątek rodzinnego muzykowania w ramach projektu "Mamy Śpiewamy", który Tatiana Szafraniec stworzyła wspólnie z Anną Szafraniec i Zofią Moląg-Kopeć oraz kilkuosobowym gronem mam, tatusiów, wujków i cioć.

Zobacz także

2020-07-15, godz. 14:40 "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest". Rozmowa z Miłką Raulin Miłka Raulin - zdobywczyni Korony Ziemi, autorka książek i twórczyni festiwalu Siła Marzeń - była gościem programu "Rewiry kultury". Rozmawialiśmy o książce… » więcej 2020-07-13, godz. 21:00 O swojej powieści "Śląski Kopciuszek" opowiada Gabriela Anna Kańtor Rozmawiamy z Gabrielą Anną Kańtor, pisarką, o czwartej już powieści autorki, pt. "Śląski Kopciuszek", której premiera miała miejsce na początku lipca… » więcej 2020-07-10, godz. 22:53 Natalia Krawczyk i Gaja Karolczak o "Wodowaniu" z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu Woda, medytacja i sztuka - czy te elementy można ze sobą połączyć? O to w "Rewirach kultury" zapytaliśmy Natalię Krawczyk z Galeria Sztuki Współczesnej… » więcej 2020-07-08, godz. 13:38 O turystyce, ekonomii i kulturze. Rozmowa z prof. WSB - Danielem Puciato Na antenie Radia Opole rozmawialiśmy z ekspertem i prof. Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Danielem Puciato. Sprawdziliśmy, jakie formy wypoczynku są popularne… » więcej 2020-07-02, godz. 12:47 Od malarstwa do fotografii. Joanna Prehus z pracowni wyszła w świat W audycji "Rewiry kultury" rozmawialiśmy z opolską artystką i absolwentką Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu - Joanną Preuhs, która przez wiele lat pochłonięta… » więcej 2020-07-01, godz. 20:00 Co właściwie wiemy o zmianach klimatu?- odpowiada prof. Ewa Bińczyk Rozmowa z prof. Ewą Bińczyk, filozofką, wykładowczynią Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, autorką książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu"… » więcej 2020-06-26, godz. 21:05 Iwona Chmielewska o swoich ilustracjach w książce "Mama zawsze wraca" Z Iwoną Chmielewską, autorką ilustracji w książce "Mama zawsze wraca" rozmawia Katarzyna Zawadzka. » więcej 2020-05-27, godz. 12:21 Czy rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Rozmowa z Adamem Robińskim Połączyliśmy się z dziennikarzem Adamem Robińskim. Był finalistą Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy. Jego pierwsza książka… » więcej 2020-05-13, godz. 15:52 Podróż z dala od tezy. Piotr Marecki o "Polsce przydrożnej" Gościem programu "Rewiry kultury" był Piotr Marecki - prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pewnego dnia wyruszył w drogę nie zabierając ze sobą GPS-u… » więcej 2020-05-10, godz. 14:22 Podróżnicy w czasach pandemii. Rozmowa z Izabelą Tomellą Odwiedzają nie tylko odległe krańce świata, ale potrafią też docenić walory własnego kraju. I choć w obecnej sytuacji trudno snuć wakacyjne plany, mają… » więcej
1415161718
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »