Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-19, 15:45 Autor: Dawid Rajwa, oprac. Agnieszka Lubczańska

Dary dla powodzian od Radia Kielce dotarły do Głuchołaz

Wyładunek darów dla powodzian dostarczonych do Głuchołaz przez Radio Kielce [fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce]
Wyładunek darów dla powodzian dostarczonych do Głuchołaz przez Radio Kielce [fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce]
Trzy busy z darami dotarły do zalanych Głuchołaz. Akcję zorganizowało Radio Kielce. W transporcie znalazły się dary przynoszone przez słuchaczy kieleckiej rozgłośni: żywność, chemia, środki czystości, woda, czyli to, co najbardziej potrzebne jest w pierwszych dniach powodzianom. Do darów dołożyli się też ostrowieccy przedsiębiorcy, dostarczając: pojemniki do przechowywania żywności, odzież roboczą, wiadra i łopaty do sprzątania po tym, jak woda opuściła miasto.

W audycji połączyliśmy się z dziennikarką Radia Kielce, która uczestniczyła w konwoju – Marleną Płaską.
- Świętokrzyskie doświadczone w 2010 roku powodzią, szczególnie Sandomierz, więc ci ludzie wiedzą, jakiej pomocy potrzeba i co oznacza ta wielka woda, więc całym sercem chcą też podziękować za to, co wtedy otrzymali, teraz odwdzięczają się tym samym, często to słyszymy, że to teraz jest taki odruch serca – opowiada na antenie Radia Opole dziennikarka.

- Spotkałam tutaj nieprawdopodobnych ludzi, którzy stracili dorobek swojego życia, wiadomo to są ogromne tragedie. Wiecie to, ponieważ sami relacjonujecie to na co dzień i jesteście z nimi każdego dnia. Ciężko tak naprawdę coś powiedzieć w obliczu tej tragedii. Myślę, że to, co trzeba, to po prostu wysłuchać i dać to, co jest możliwe do dania – mówi dziennikarka Radia Kielce.

Cała rozmowa jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »