Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-12-15, 19:00 Autor: IAR (oprac. Justyna Maćkowiak)

Most tymczasowy w Krapkowicach gotowy. Zostanie oddany do użytku przed świętami

Budowa tymczasowych mostów w Krapkowicach fot. Maciej Sonik
Budowa tymczasowych mostów w Krapkowicach fot. Maciej Sonik
Tymczasowa kładka na uszkodzonym moście na DK45 nad Osobłogą [fot. Adam Dubiński]
Tymczasowa kładka na uszkodzonym moście na DK45 nad Osobłogą [fot. Adam Dubiński]
Wojsko zbudowało kolejny most tymczasowy na zalanych terenach. Mieszkańcy Krapkowic znów będą połączeni ze światem przeprawą. Żołnierze w ramach operacji Feniks zakończyli budowę przeprawy tymczasowej. Most powstał obok zniszczonego mostu, w ciągu drogi krajowej numer 45. Teraz lokalne władze odpowiadają za przeprowadzenie prób obciążeniowych oraz dokończenie dróg dojazdowych do mostu. Ma do tego dojść jeszcze przed świętami.
Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał Krzysztof Stańczyk, który jest odpowiedzialny za działania żołnierzy na zniszczonych przez powódź terenach, powiedział, że przeprawa powstała na bazie wojskowej konstrukcji DMS-65. - To jest jeden z sześciu mostów, które planujemy oddać jako tymczasowe przeprawy mostowe jeszcze przed świętami. To jest przede wszystkim ułatwienie komunikacji, bo odległości, które do tej pory mieszkańcy lokalnej społeczności muszą pokonywać, są dość znaczne. Most tymczasowy naprawdę ułatwi komunikację w niektórych przypadkach z godziny do 5 minut.

Most w Krapkowicach będzie drugim, jaki armia zbudowała na terenach popowodziowych. Pierwszy powstał w Głuchołazach. Dotychczasowy most w Krapkowicach w ciągu drogi numer 45 zniszczyła niewielka rzeka Osobłoga podczas wrześniowej powodzi. Woda napierała z olbrzymią siłą - zniszczeniu uległa przeprawa oraz nasyp z trasą dojazdową.

Na terenach, które ucierpiały w trakcie powodzi, trwa operacja Feniks. Aktualnie w odbudowę zniszczeń zaangażowanych jest około czterech tysięcy wojskowych. Operacja została przedłużona do kwietnia przyszłego roku.
Krzysztof Stańczyk

Zobacz także

2024-09-16, godz. 09:36, Poranna rozmowa Radia Opole Powódź na Opolszczyźnie. Piotr Pośpiech o wyzwaniach i działaniach na rzecz poszkodowanych W dzisiejszej porannej rozmowie gościem programu był Piotr Pośpiech, wicewojewoda opolski, który omówił aktualną sytuację powodziową w regionie Opolskim. -Jako Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody weryfikujemy, zbieramy i prezentujemy… » więcej 2024-09-16, godz. 09:12, Wiadomości z regionu 2 tys. zł dla poszkodowanych teraz, pieniądze na odbudowę za kilka tygodni Będą wypłacane zasiłki dla poszkodowanych. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Jednorazowe świadczenie nie przekracza początkowo 2 tysięcy złotych, a ich wypłaty skoordynują… » więcej 2024-09-16, godz. 09:11, Wiadomości z regionu Utrudnienia na kolei w związku z sytuacja powodziową w regionie W związku z sytuacją powodziową utrzymują się utrudnienia na torach w regionie. » więcej 2024-09-16, godz. 08:49, Wiadomości z regionu "Zrzut wody z jeziora nyskiego jest większy niż w 1997 roku". Rzecznik IMGW w Radiu Opole Na 16 z 35 stacji hydrologicznych przekroczony jest stan alarmowy, na 2 stan ostrzegawczy. Taką informację przekazał w Radiu Opole Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obecnie w Kopicach na Nysie… » więcej 2024-09-16, godz. 08:35, Wiadomości z regionu Nie żyje były ordynator szpitala w Nysie. Był zgłoszony jako zaginiony W Nysie zginął lekarz, były ordynator oddziału tamtejszego szpitala. Lekarz wracał wczoraj ze szpitala w Prudniku do Nysy. Jego samochód został znaleziony na jednej z ulic, ale on sam nie dotarł do domu. » więcej
111112113114115116117
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »