Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-11, 10:35 Autor: Witold Wośtak

Wielka woda nie dotarła do Mosznej, ale zamek i tak odwiedziło mniej gości

Zamek w Mosznej [fot. Witold Wośtak]
Zamek w Mosznej [fot. Witold Wośtak]
Zamek w Mosznej [fot. Adam Dubiński]
Zamek w Mosznej [fot. Adam Dubiński]
Mniejszy ruch turystyczny niż w ubiegłym roku notuje zamek w Mosznej. Choć powódź nie dotknęła bezpośrednio pałacu, wielka woda z połowy września odcisnęła piętno na okazałej rezydencji.
Niemal wszystkie rezerwacje były odwoływane ze względu na niepewność. - Ze wstępnych szacunków rok do roku od połowy września do pierwszej dekady października odwiedziło nas o 10-15 tysięcy osób mniej - mówi Łukasz Kosiński, dyrektor operacyjny spółki Moszna Zamek.

- Wtedy również w okolicy był najcięższy okres. Różnego rodzaju imprezy, szkolenia, konferencje czy też przyjazdy grup wycieczkowych były masowo odwoływane ze względu na obawę bądź też jakieś inne sytuacje bezpośrednio dotykające osoby, które planowały przyjazd do nas.

Kosiński zwraca uwagę, że dzięki wielu zaplanowanym imprezom do końca roku ta liczba powinna wzrosnąć i wtedy przyjdzie czas na dokładne podliczenia.

- Rozumiemy to doskonale, bo wtedy pojawiły się większe priorytety, aniżeli odwiedzać miejsca turystyczne. Na ten moment mogę jednak powiedzieć, że odwiedziło nas ponad 300 tysięcy turystów. Nie chciałbym, żeby ta liczba okazała się ostateczna, bo musimy na spokojnie wszystko podliczyć.

Przypomnijmy, od 3 listopada w zamku prowadzone są prace renowacyjne przy parkietach. Teraz można skorzystać z kawiarni, restauracji, oranżerii oraz parku, a od środy (13.11) wznowione zostanie zwiedzanie.
Łukasz Kosiński 1
Łukasz Kosiński 2

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »