Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-06, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

W brzeskiej hali sportowej może zrobić się zimno, bo woda zalała system ogrzewania

Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Brzeska hala sportowa przy ulicy Oławskiej została uszkodzona w czasie tegorocznej powodzi. Choć "wielka woda" nie dotarła do budynku, to został on częściowo podtopiony na skutek podniesienia się poziomu wód gruntowych.
Na razie w hali można prowadzić normalną działalność, bo zarówno parkiet, jak i zaplecze sanitarne nie ucierpiały w żaden sposób. Jak mówi dyrektor brzeskiego MOSIR-u Krzysztof Kulwicki, większy problem jest z podziemiami, gdzie znajdują się elementy instalacji grzewczej.

- Zalane zostały kanały ciepłownicze, przy czym przede wszystkim zostały zniszczone izolacje cieplne. Poprzez długotrwałe zanurzenie w wodzie jest duża szansa na to, że będzie konieczna w najbliższym czasie wymiana sieci ciepłowniczej.

Na razie nie da się jednoznacznie określić, w jakim stopniu podtopienie podziemi wpłynie na działalność obiektu podczas zimy.

- Jesteśmy po sprawdzeniu instalacji. Jest ona szczelna i przygotowujemy się do uruchomienia jej i rozpoczęcia sezonu grzewczego. Nie wiemy, czy fakt przebywania przez jakiś okres w zanurzeniu, nie spowodował uszkodzeń, które ujawnią się pod wpływem przepływu ciepłej wody i ciśnienia. Być może wystąpią jakieś awarie, tego nie jesteśmy w stanie dziś przewidzieć.

Dodajmy, że z powodu podtopienia hala przez pewien okres była wyłączona z użytkowania. Jak wskazuje MOSiR, poważniejszych uszkodzeń udało się uniknąć między innymi dzięki pracy społeczników, którzy zaangażowali się w wypompowywanie wody.
Krzysztof Kulwicki
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2024-09-24, godz. 17:30, Wiadomości z regionu "Nie mamy nic". Mieszkańcy ulicy Andersa w Głuchołazach walczą ze skutkami powodzi - Tu jest dramat, zostaliśmy z niczym - mówią mieszkańcy ulicy generała Andersa w Głuchołazach. Obecnie tam sytuacja jest najtrudniejsza i jest tam najwięcej pracy. Lokatorzy nie mają bieżącej wody, gazu, a w niektórych mieszkaniach… » więcej 2024-09-24, godz. 16:45, Wiadomości z regionu Wielka woda w Górach Opawskich. "Ten kemping nie istnieje" Ze skutkami powodzi zmagają się też ośrodki wypoczynkowe w Górach Opawskich w gminie Głuchołazy. Trwa tam usuwanie szkód spowodowanych przez wezbrany Złoty Potok oraz wodę, która spłynęła z gór. » więcej 2024-09-24, godz. 16:15, Wiadomości z regionu Burmistrz Nysy zarzuca Wodom Polskim brak komunikacji. Prezes spółki zapewnia o procedurach O kompletnym kuriozum i niezrozumiałej polityce Wód Polskich we Wrocławiu przekonuje Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Samorządowiec uważa, że bez jego wiedzy zwiększono zrzut wody z Jeziora Nyskiego, co doprowadziło do zalania miasta… » więcej 2024-09-24, godz. 15:30, Wiadomości z regionu Pomoc dla powodzian a meldunek stały. Pytamy o wniosek mieszkańca powiatu głubczyckiego 10 tysięcy złotych na bieżące wydatki, 100 tysięcy złotych na remont/odbudowę budynków gospodarczych i 200 tysięcy na remont/odbudowę uszkodzonych przez wodę domów - to fundusze, które rząd przeznaczył na doraźną pomoc dla… » więcej 2024-09-24, godz. 15:27, Wiadomości z regionu "Wody Polskie podjęły już próby". Od Głuchołaz po Nysę nie ma wałów chroniących przed rzeką Wody powodziowe rozmyły wały wzdłuż Białej Głuchołaskiej. Obecnie od Głuchołaz do Nysy nie ma żadnej ochrony przed wodą. Trwa szukanie rozwiązań na zminimalizowanie zagrożenia. To między innymi zmiana biegu rzeki. » więcej
44454647484950
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »