Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-06, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

W brzeskiej hali sportowej może zrobić się zimno, bo woda zalała system ogrzewania

Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Brzeska hala sportowa przy ulicy Oławskiej została uszkodzona w czasie tegorocznej powodzi. Choć "wielka woda" nie dotarła do budynku, to został on częściowo podtopiony na skutek podniesienia się poziomu wód gruntowych.
Na razie w hali można prowadzić normalną działalność, bo zarówno parkiet, jak i zaplecze sanitarne nie ucierpiały w żaden sposób. Jak mówi dyrektor brzeskiego MOSIR-u Krzysztof Kulwicki, większy problem jest z podziemiami, gdzie znajdują się elementy instalacji grzewczej.

- Zalane zostały kanały ciepłownicze, przy czym przede wszystkim zostały zniszczone izolacje cieplne. Poprzez długotrwałe zanurzenie w wodzie jest duża szansa na to, że będzie konieczna w najbliższym czasie wymiana sieci ciepłowniczej.

Na razie nie da się jednoznacznie określić, w jakim stopniu podtopienie podziemi wpłynie na działalność obiektu podczas zimy.

- Jesteśmy po sprawdzeniu instalacji. Jest ona szczelna i przygotowujemy się do uruchomienia jej i rozpoczęcia sezonu grzewczego. Nie wiemy, czy fakt przebywania przez jakiś okres w zanurzeniu, nie spowodował uszkodzeń, które ujawnią się pod wpływem przepływu ciepłej wody i ciśnienia. Być może wystąpią jakieś awarie, tego nie jesteśmy w stanie dziś przewidzieć.

Dodajmy, że z powodu podtopienia hala przez pewien okres była wyłączona z użytkowania. Jak wskazuje MOSiR, poważniejszych uszkodzeń udało się uniknąć między innymi dzięki pracy społeczników, którzy zaangażowali się w wypompowywanie wody.
Krzysztof Kulwicki
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2024-09-28, godz. 13:15, Wiadomości z regionu "Pierwsza część posiedzenia rządu to odprawa sztabowa". Rada Ministrów o powodzi - Całościowe środki na usuwanie skutków powodzi to do tej pory 622 mln 800 tys. zł. Zasiłki otrzymało prawie 37 tysięcy rodzin - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. Z kolei szef resortu… » więcej 2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej
32333435363738
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »