Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-28, 14:48 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Lewina Brzeskiego nadal potrzebują pomocy po powodzi. Działają punkty dystrybucji

Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Punkt dystrybucyjny w Lewinie Brzeskim [fot. Witold Wośtak]
Woda, podstawowe produkty spożywcze, środki czystości, zaprawy czy cement. Długie kolejki mieszkańców poszkodowanych w powodzi ustawiają się nadal przed kilkoma punktami dystrybucji w Lewinie Brzeskim.
W zależności od kategorii oraz gabarytów konkretne produkty są wydawane na placu przy ulicy Piasta Kołodzieja, przy ulicy Nysańskiej, Wojska Polskiego czy Mickiewicza. Witold Wośtak pytał dziś właśnie przy ulicy Mickiewicza, czego obecnie brakuje w gminie.

- Kolejka ustawia się, bo przecież codziennie coś wydają. Każdy czegoś potrzebuje, dlatego przychodzi się tu niemal w ciemno. Ja akurat nie wzięłam ze sobą decyzji, więc idę z kwitkiem do domu. Mnie akurat dotknęła powódź, a kilka dni później pożar w domu. Mnie spaliła się cała kuchnia.

- Ja wziąłem wylewkę betonową, której potrzebuję. Mogłem wziąć dwa worki, ale pani powiedziała, że komuś innemu też może przydać się, więc jeden worek zostawiłem. Są takie momenty, że ludzie przychodzą ze łzami w oczach, aby cokolwiek dostać.

- Brakuje przede wszystkim miejsc do zakupów. Od powodzi jest otwarty jeden sklep, gdzie ceny są bardzo wygórowane. Dla przykładu masło osełka kosztuje 20 złotych. Jeżeli ktoś nie ma samochodu, w Lewinie Brzeskim jest naprawdę uziemiony.

Do otrzymania pomocy konieczne jest okazanie decyzji z ośrodka pomocy społecznej o przyznaniu szczególnych rozwiązań pomocy doraźnej dla osób dotkniętych powodzią.
Mieszkańcy

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »