Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-19, 14:44 Autor: Agnieszka Stefaniak

Miesiąc pracy wojskowego szpitala polowego w Nysie. Najmłodszy pacjent miał 3 miesiące

Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Dokładnie miesiąc mija od uruchomienia w zalanej przez wrześniową powódź Nysie wojskowego szpitala polowego. Dotychczas pomoc otrzymało ponad 1000 pacjentów. W pierwszych dniach funkcjonowania szpital przyjmował średnio 100 chorych na dobę.
Przypomnijmy, szpital stanął przy hali Nysa, po tym jak miejscowy ZOZ z powodu powodzi został wyłączony z użytkowania.

- Szpital polowy cały czas świadczy pomoc medyczną w trybie całodobowym - przekazuje plutonowa Marta Gaborek ze stanowiska dowodzenia operacji Feniks.

- Jego zakresem działania jest w szczególności pomoc pacjentom w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia, pomoc internistyczno-chirurgiczna. W placówce wykonywane są drobne zabiegi chirurgiczne, szczepienia interwencyjne, wstępne zaopatrzenia pacjentów, stabilizacje parametrów życiowym i w sytuacjach tego wymagających przeprowadzanie ewakuacji medycznej do placówek medycznych o wyższym stopniu referencyjności.

W ciągu miesiąca działalności w szpitalu przyjęto ponad tysiąc pacjentów, w wieku od 3 miesięcy do 100 lat. Wojskowy szpital polowy zostanie w Nysie do czasu pełnego przywrócenia pracy szpitala powiatowego.

Dodajmy, że polowa placówka została uruchomiona w ramach trwającej operacji wojskowej "Feniks". W organizację placówki zaangażowane były siły 2 Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
Marta Gaborek

Zobacz także

2024-09-17, godz. 21:00, Wiadomości z regionu "Zostały tylko talerze". Mieszkańcy Nysy sprzątają po powodzi. Miasto odwołuje ewakuację - Nie zostało nam prawie nic - mówią mieszkańcy Nysy, którzy mieszkają nieopodal wałów. Choć miasto udało się uratować przed całkowitym zalaniem, to mieszkania czy garaże, piwnice już nie. Teraz trwa wielkie sprzątanie po powodzi… » więcej 2024-09-17, godz. 19:49, Wiadomości z regionu Akcja mieszkańców i służb w Osieku Grodkowskim. Do dyspozycji mają wojskową amfibię Trwa akcja ratunkowa w Osieku Grodkowskim, gdzie doszło do przerwania wału na Strudze Grodkowskiej - informuje Urząd Miejski w Grodkowie. Na miejscu działają mieszkańcy, straż miejska, policja, Ochotnicze Straże Pożarne oraz wojsko… » więcej 2024-09-17, godz. 19:33, Wiadomości z regionu Mieszkańcy dzielnicy Czarnowąsy umacniają wał. "Wszystkie ręce na pokład" Licznie zebrana grupa mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy umacnia i podnosi wał przy przepompowni na rzece Mała Panew. » więcej 2024-09-17, godz. 19:12, Wiadomości z regionu Ewakuacja mieszkańców Lewina Brzeskiego. 90 procent miasta pod wodą Trwa ewakuacja kolejnych osób z zalanego Lewina Brzeskiego. Sytuacja jest dramatyczna, bo do miasta ciągle wpływa woda. Ewakuację ludności koordynują i prowadzą służby, w tym opolscy strażacy. » więcej 2024-09-17, godz. 19:05, Wiadomości z regionu Stan Odry w Kędzierzynie-Koźlu może przekroczyć 6,5 metra [AKTUALIZACJA] Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się na przyjęcie fali kulminacyjnej. Ostatnie prognozy przewidują, że poziom wody na Odrze może osiągnąć w ciągu kilkunastu godzin 6,5-6,6 metra. » więcej
87888990919293
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »