Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-19, 14:44 Autor: Agnieszka Stefaniak

Miesiąc pracy wojskowego szpitala polowego w Nysie. Najmłodszy pacjent miał 3 miesiące

Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Dokładnie miesiąc mija od uruchomienia w zalanej przez wrześniową powódź Nysie wojskowego szpitala polowego. Dotychczas pomoc otrzymało ponad 1000 pacjentów. W pierwszych dniach funkcjonowania szpital przyjmował średnio 100 chorych na dobę.
Przypomnijmy, szpital stanął przy hali Nysa, po tym jak miejscowy ZOZ z powodu powodzi został wyłączony z użytkowania.

- Szpital polowy cały czas świadczy pomoc medyczną w trybie całodobowym - przekazuje plutonowa Marta Gaborek ze stanowiska dowodzenia operacji Feniks.

- Jego zakresem działania jest w szczególności pomoc pacjentom w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia, pomoc internistyczno-chirurgiczna. W placówce wykonywane są drobne zabiegi chirurgiczne, szczepienia interwencyjne, wstępne zaopatrzenia pacjentów, stabilizacje parametrów życiowym i w sytuacjach tego wymagających przeprowadzanie ewakuacji medycznej do placówek medycznych o wyższym stopniu referencyjności.

W ciągu miesiąca działalności w szpitalu przyjęto ponad tysiąc pacjentów, w wieku od 3 miesięcy do 100 lat. Wojskowy szpital polowy zostanie w Nysie do czasu pełnego przywrócenia pracy szpitala powiatowego.

Dodajmy, że polowa placówka została uruchomiona w ramach trwającej operacji wojskowej "Feniks". W organizację placówki zaangażowane były siły 2 Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
Marta Gaborek

Zobacz także

2024-09-19, godz. 09:49, Poranna rozmowa Radia Opole "Wydaje nam się, że środowisko poradzi sobie ze skażeniem związanym z powodzią". Wojciech Jarczak (WIOŚ) w Radiu Opole Powódź wyłączyła z eksploatacji część oczyszczalni ścieków w regionie, a woda podmywa cmentarze, składowiska odpadów oraz niesie ciała martwych zwierząt. Jakie zagrożenie stanowi to dla zdrowia publicznego i środowiska naturalnego?… » więcej 2024-09-19, godz. 09:44, Wiadomości z regionu Nysa: woda tylko do celów sanitarnych. Wczesnym popołudniem wyniki badań - Sprawa jakości wody to obecnie najważniejszy nasz problem. Około godziny 13 będzie oficjalny komunikat sanepidu - powiedział w Radiu Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. » więcej 2024-09-19, godz. 09:10, Wiadomości z regionu "Zaczynamy jak młode małżeństwo". Wielkie sprzątanie w Głuchołazach [FILMY] Wielkie sprzątanie mieszkań, sklepów, instytucji w Głuchołazach po przejściu wielkiej wody przez miasto. Mieszkańcy mówią, że potrzebują wszystkiego. - Zaczynamy jak młode małżeństwo - mówią lokatorzy jednej z kamienic w … » więcej 2024-09-19, godz. 09:00, Wiadomości z regionu Paczków po powodzi. Mieszkańcy sprzątają, miasto czeka na ekspertyzy zbiorników - Sprzątamy, woda zeszła z jednej piątej Paczkowa. Zalanych mieliśmy 10 na 12 naszych sołectw. Miasto wygląda jak po wojnie. Nie zostawiamy mieszkańców samych - mówi burmistrz miasta Artur Rolka. » więcej 2024-09-19, godz. 08:05, Wiadomości z regionu Szpital polowy w Nysie gotowy. Wystartował o godzinie 8:00 Starostwo Powiatowe w Nysie informuje, że rozpoczyna działalność szpital polowy. Został postawiony przez wojsko przy Hali Nysa. » więcej
77787980818283
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »