Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-17, 14:50 Autor: Witold Wośtak

Kontenery mieszkalne dotarły do Wronowa. "Wyobrażaliśmy sobie je nieco inaczej"

Wnętrze kontenera mieszkalnego [fot. Witold Woś
Wnętrze kontenera mieszkalnego [fot. Witold Woś
Kontenery mieszkalne we Wronowie [fot. www.facebook.com/Gmina Lewin Brzeski]
Kontenery mieszkalne we Wronowie [fot. www.facebook.com/Gmina Lewin Brzeski]
Wnętrze kontenera mieszkalnego [fot. Witold Woś
Wnętrze kontenera mieszkalnego [fot. Witold Woś
Wnętrze kontenera mieszkalnego [fot. Witold Woś
Wnętrze kontenera mieszkalnego [fot. Witold Woś
Pierwsze kontenery mieszkalne dotarły do najbardziej poszkodowanych przez powódź mieszkańców wsi Wronów w gminie Lewin Brzeski.
To partia zamówienia złożonego przez burmistrza Artura Kotarę do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Nie wszyscy mieszkańcy zdążą doprowadzić do porządku domy oraz podwórka przed zimą, a kontenery mają pozwolić im pozostać przy swojej posesji na czas porządkowania. Zapytaliśmy o ocenę tego tymczasowego lokum.

- On ma ogrzewanie, ale już nie wyposażono go w węzeł sanitarny. Cztery łóżka rozkładane ze ściany i jakaś szafa - tak trochę nie do końca to wygląda. Na szybko to jest jakieś rozwiązanie, ale na dłuższą metę, jak przyjdą przymrozki, ani umyć się, ani załatwić się. Kontenery są, ale może nie do końca spełniają oczekiwania i wyobrażenia ludzi.

- Przede wszystkim nie ma toalety, a ona bezsprzecznie powinna być na wyposażeniu. Ten kontener wygląda bardziej na przemysłowy. Nie ma warunków, żeby moja 90-letnia mama mogła tutaj funkcjonować samodzielnie. Stolik, cztery łóżka, cztery szafki - dla jednej osoby to jest wręcz niepotrzebne, zabiera miejsce, a nie ma z kolei tego, co powinno być.

Do posadowienia kontenerów mieszkalnych konieczne jest zniwelowanie terenu i jego utwardzenie. Więcej o tej sprawie powiemy w magazynie Reporterski Obraz Dnia po 15:00.
Mieszkańcy Wronowa

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »