Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-12, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Oprócz pieniędzy, przy odbudowie potrzeba rąk do pracy. Pomoże inicjatywa "Budujemy nadzieję"

Prace remontowe [fot. Marcin Boczek]
Prace remontowe [fot. Marcin Boczek]
Każdy może pomóc w remontach zalanych domów i budynków użyteczności publicznej. Inicjatywa "Budujemy nadzieję" pomaga przekazywać pomoc do tych, którzy sami nie poradzą sobie z odbudową.
Inicjatorem akcji jest Krzysztof Dzienniak, który zauważa, że oprócz pieniędzy potrzebnych na remonty, sporym problemem dla powodzian będzie także dostępność ekip budowlanych

- Zrobiliśmy taki fanpage "Budujemy nadzieję". Tam jest mój numer telefonu oraz mojej koleżanki. Szukamy ludzi, którzy znają się na odbudowie, czyli w pierwszej kolejności tynki maszynowe, malowanie, płytkarstwo, no i panele, czyli wykończeniówka.

Aby pomóc powodzianom nie trzeba jednak posiadać specjalistycznych umiejętności. Jak przekonuje pomysłodawca akcji, każda para rąk do pracy jest na wagę złota.

- Prace uda się podzielić, bo tych prac jest naprawdę dużo. Można też kogoś przeszkolić. Praca jest dla każdego. Każdy, kto się zgłosi, na pewno nie zostanie odesłany z kwitkiem, bo przeznaczymy go na jakiś odcinek, na którym na pewno się przyda.

Do pomocy mogą zgłaszać się osoby z całej Polski. Dotychczas inicjatorzy akcji wysłali też zaproszenia do współpracy do kilkuset firm. Oprócz swojego czasu przekazać można także pieniądze, materiały i sprzęt budowlany.
Krzysztof Dzienniak
Krzysztof Dzienniak

Zobacz także

2024-09-28, godz. 13:15, Wiadomości z regionu "Pierwsza część posiedzenia rządu to odprawa sztabowa". Rada Ministrów o powodzi - Całościowe środki na usuwanie skutków powodzi to do tej pory 622 mln 800 tys. zł. Zasiłki otrzymało prawie 37 tysięcy rodzin - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. Z kolei szef resortu… » więcej 2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej
32333435363738
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »