Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-12, 21:05 Autor: Witold Wośtak

Głuchołaskie ulice wymagają od kierowców dużej cierpliwości. Jazda w mieście nie jest łatwa

Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Głuchołazy po powodzi (19.09) [fot. Sławomir Mielnik]
Sprzątanie po powodzi w Głuchołazach [fot. Jarosław Madzia]
Sprzątanie po powodzi w Głuchołazach [fot. Jarosław Madzia]
Sprzątanie po powodzi w Głuchołazach [fot. Jarosław Madzia]
Sprzątanie po powodzi w Głuchołazach [fot. Jarosław Madzia]
Zerwane przez powódź dwa mosty na rzece Biała Głuchołaska i trwająca przebudowa drogi krajowej 40 w centrum miasta. Kierowcy muszą wykazywać się dużą cierpliwością, podróżując przez Głuchołazy.
Chodzi między innymi o ulicę Curie-Skłodowskiej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego - tam obowiązuje ruch wahadłowy. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje zakończenie prac na koniec przyszłego roku.

- Już przed powodzią sytuacja komunikacyjna była trudna, a teraz jest jeszcze gorzej - mówi Paweł Szymkowicz, burmistrz Głuchołaz.

- Nieco ułatwiliśmy i udrożniliśmy ruch, wprowadzając dodatkową nitkę do przejazdu przez most zakładowy, który firma zgodziła się udostępnić mieszkańcom. Dodatkowo teraz jeszcze częściowo na ulicy Sikorskiego będzie ograniczony ruch, a to ze względu na ostatni etap budowy mostu tymczasowego na Białej Głuchołaskiej.

Dodajmy, w piątek (11.10) Marcin Kierwiński, pełnomocnik rządu do spraw odbudowy po powodzi, opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z Głuchołaz. Widać na nim dźwig montujący całą konstrukcję mostu tymczasowego na Białej Głuchołaskiej w ciągu DK40.
Paweł Szymkowicz

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »