Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-24, 18:00 Autor: Joanna Matlak/PAP

Sesja sejmiku: pieniądze dla powiatów i szczepionki na tężec

Sesja sejmiku [fot. Joanna Matlak]
Sesja sejmiku [fot. Joanna Matlak]
400 tysięcy złotych trafi do kasy powiatu prudnickiego na przebudowę dźwigu w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Głogówku oraz zakup sprzętu pulmonologicznego dla Prudnickiego Centrum Medycznego. To tylko jeden z transferów, jakie zatwierdzono na dzisiejszej (24.09) sesji sejmiku województwa. Radni rozmawiali także o bezpieczeństwie zdrowotnym powodzian. Jak poinformował przedstawiciel sanepidu, do dyspozycji zainteresowanych jest 12 tys. szczepionek.
Władze wojewódzkie wsparły powiat namysłowski, a konkretnie Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie kwotą 300 tysięcy złotych.

- To wsparcie dla nowo wybudowanej szkoły specjalnej na wyposażenie, żeby dzieciaki ze specjalnymi potrzebami, ale też nauczyciele mieli odpowiednie sprzęty - mówi Zuzanna Donath Kasiura, wicemarszałek województwa.

Radni przekazali także 350 tys. zł dla powiatu strzeleckiego na przebudowę mostu w Kolonowskiem.

Podczas sesji mówiono także o dostępność szczepionek przeciwko tężcowi. Obecny na sesji przedstawiciel sanepidu poinformował, że każdy mieszkaniec zakwalifikowany przez swojego lekarza będzie mógł się zaszczepić. Dotyczy to również strażaków, żołnierzy czy policjantów uczestniczących w działaniach ratowniczych.
Zuzanna Donath-Kasiura

Zobacz także

2024-09-28, godz. 13:15, Wiadomości z regionu "Pierwsza część posiedzenia rządu to odprawa sztabowa". Rada Ministrów o powodzi - Całościowe środki na usuwanie skutków powodzi to do tej pory 622 mln 800 tys. zł. Zasiłki otrzymało prawie 37 tysięcy rodzin - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. Z kolei szef resortu… » więcej 2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »